Sosyal yaşamdan ve sevdiklerinizden kopmadan saç ekimi
Hem erkeklerin hem de kadınların en önemli, en doğal aksesuarı, saç. Yüzümüze ifade veren, duruşumuzu ve havamızı değiştiren parçamız. Ancak genetik yapı, sağlık problemleri, yoğun stres, sık yapılan diyetler, vitamin eksikliği, hormonal iniş çıkışlar, kaza gibi etkenler, saç kaybı yaşanmasına neden olabiliyor. Saçın seyrekleşmesi veya bir bölgenin tamamen açılması şeklinde görülen saç kaybı, kişilerin psikolojisini etkileyerek günlük yaşam konforunu düşürüyor. Saç kaybı yaşayan erkekler ve özellikle kadınlar bu nedenle özgüvenini ve yaşam motivasyonunu yitiriyor. İşte tıraşsız saç ekimi tekniği kişiyi; gündelik yaşamından ve sevdiklerinden ayırmadan, kısa sürede sağlıklı, doğal ve gür saçlara kavuşturuyor. Tıraşsız saç ekimi yaptıran kişiler, çevresindeki insanlar fark etmeden iş veya özel yaşamına kesintisiz olarak devam edebiliyor. Saç kaybı yaşayan kadınlarda saç ekimi artık bu konforlu yöntemle gerçekleştiriliyor. Yaptırdığı işlemin gizli kalmasını sağlamak, imaj yenilemek ve bu süreci gündelik yaşamdan kopmadan geçirmek isteyenler; özellikle kadınlar ve iş insanları, tıraşsız saç ekimi tekniği ile hayat kalitelerinden hiçbir şey yitirmeden saç kaybı sorununu geçmişte bırakıyor.

Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılır?
Tıraşsız saç ekiminde, bugün tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlayan güncel bir teknoloji olan safir FUE saç ekimi kullanılıyor. Safir FUE saç ekimi tekniğinde donör (ense bölgesi) bölgedeki saç kökleri FUE tekniği ile toplanıyor. Ekimin yapılacağı bölgeye ve seyrekleşme gözlenen alanlara kalem formundaki safir cevheri ile çok küçük, pürüzsüz mikro kanallar açılıyor. Toplanan kökler bu kanallara tek tek, bir mücevher ustası titizliğinde; saç köklerinin yapısına ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekiliyor. Tüm bu işlemler aynı gün, 6-7 saat içinde tamamlanıyor.

Kısa saçlı erkek ve kadınlarda tıraşsız saç ekimi
Saçı yaklaşık 4 cm uzunluğunda olan erkeklerde ve kısa olan kadınlarda ense bölgesi birer parmak kalınlığında, yatay iki şerit olacak şekilde tıraşlanıyor. Üstteki uzun saçlar tıraşlı bölgeyi kapattığı için işlem yapıldığı fark edilmiyor. Tıraş edilen bölgeden FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı oluşan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekiliyor. Safir FUE tekniğinin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, çok küçük alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanıyor. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekilebiliyor. Saç kaybı yaşayan erkekler hiç kimse fark etmeden ve sosyal yaşamdan kopmadan, oldukça konforlu bir şekilde yaptırdığı tıraşsız saç ekimi ile 6-7 ay sonra doğal, gür ve sağlıklı saçlara sahip olabiliyor.

Uzun saçlı kadınlarda ve erkeklerde tıraşsız saç ekimi
Kadınlar ve uzun saçlı erkeklerin sıkça tercih ettiği, uzun saçlara sahip insanlar için oldukça uygun bir yöntem olan tıraşsız saç ekiminde, donör bölge denilen ense kısmında, pencere şeklinde küçük bir alan tıraş ediliyor. Saçlar ense bölgesini kapatacağı için bu bölgenin tıraş edildiği fark edilmiyor. Tıraşlı alandan FUE tekniği ile toplanan kıl kökleri, saç kaybı yaşanan bölgeye ve seyrekleşme görülen noktalara safir FUE saç ekimi tekniği kullanılarak ekiliyor. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan safir FUE saç ekiminin bu denli başarılı sonuçlar vermesini sağlayan kalem formundaki safir cevheri, dar alanlara çok küçük ve sık kanal açılabilmesine imkan tanıyor. Safir FUE saç ekimi sayesinde parmak ucu kadar alana yaklaşık 40 kök ekebilmek mümkün oluyor. Kadınlarda saç ekimi denilince ilk akla gelen yöntem olan tıraşsız saç ekimi teknolojisi, saç kaybı yaşayan kadınları sosyal yaşamdan koparmadan 6-7 ay içinde doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşturuyor. Dolgun saçlar, kadınlara hep hak ettikleri estetik görünümü, özgüveni ve yaşam motivasyonunu yeniden kazandırıyor.

Tıraşsız saç ekimi yöntemi; sedasyonlu saç ekimi ve hızlı iyileşen saç ekimi gibi yaşam konforunu ve memnuniyeti artıran yöntemlerle kombine edilerek uygulanabiliyor.

Tıraşsız saç ekiminin faydaları
Saçın tümü değil de sadece ensedeki donör bölge tıraş edildiği için kişilerin, saçlarının uzamasını beklemesine gerek kalmıyor.
Uygulamayı yaptıran kişiler aynı gün hayatına kesintisiz olarak devam edebiliyor; böylelikle iş ve sosyal yaşamından geri kalmıyor.
Saç ekimi yapıldığı fark edilmediği için tüm süreç gizlilik içinde tamamlanıyor. Böylelikle saç kaybı yaşayanlar, çevresindekiler farkına varmadan sağlıklı, doğal ve gür saçlara sahip olabiliyor. Tıraşsız saç ekimi, özellikle kadınlarda saç ekimi sürecinin gizlilik içinde gerçekleştirilmesine imkan tanıyor.