Gamze Estetigi Hakkında Her Şey

Vücutta yanaklar ve popo ile belin birleşim noktası olmak üzere 2 bölgede gamze bulunabilir. Kısa süren kolay bir süreçle bedende gamze oluşturulması mümkün.

Gamze Esteğinde Ameliyatında Başarı

Gamze, yanakta muhakkak mimik hareketlerinde beliren çukurlardır ve kozmik olarak da hoşluğun simgesi olarak kabul edilir. Doğuştan gelen gamzeye, artık sonradan da sahip olmak mümkün. Gamze estetiği yaptırmayı planlıyorsanız, alanında uzman, milletlerarası sertifikalı ve tecrübeli cerrahlarımızla görüşüp ameliyatınızı planlayabilirsiniz.

 

Gamze Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gamzelere birtakım beşerler doğuştan sahiptirler. Gamzeler kasların kısa olması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Lakin estetik açıdan hoş kabul edilmesinin yanı sıra sempatik bir görünüm de sağlar. Bilhassa doğuştan gelen gamzeler, vakitle kilo alıp vermeye yahut yaş almayla bağlı olarak belirginliğini kaybedebilir.

 

Önce, muayene sırasında gamzelerin yeri belirlenir. Buna karar verildikten sonra operasyon ile ilgili öteki ayrıntılar belirlenir. Gamze estetiği, gamzeleri belirli hale getirmek ve daha hoş yüz ve yanak görünümü sağlamak için yapılabilir.

 

Gamze estetiğinde her iki bölgede (popo ve yanak) gamze tipi de bireye uygun tekniklerle oluşturulur. Yanakta gamze yapmak için, deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulur. Popo üzerindeki gamzeler (bel gamzeleri) de deri altı dokunun azaltılması ile oluşturulur.

 

Yüzdeki gamzeler kişinin isteğine nazaran tek ya da çift taraflı ve kişinin istediği bölgede oluşturulabilir. Popo üstünde konumlandırılan gamzeler (venüs gamzesi) ise anatomik yapıya uygun ve doğal görünümlüdür, çift taraflıdır.

 

Kalıcı Gamze Nasıl Yapılır?

Doğuştan gelen bir özellik olduğu için, gamze ameliyatının (estetiği) nasıl yapıldığı merak edilen bir husustur.

 

Gamze estetiği ekseriyetle lokal anestezi altında yapılır. Kimi özel durumlarda genel anesteziyle de yapıldığı olabilir.

Venüs gamzesi de denilen popo ile belin birleşim noktasındaki gamzeler daima mevcuttur, kas hareketlerinden etkilenmezler. Yanaktaki gamzelerin ise büyük bir kısmı mimik hareketleri ile bilhassa gülümseme ile ortaya çıkan çukurluklardır. Bu nedenle iki farklı yolla gamze oluşturulması mümkün olmaktadır. Bu metotlar deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesidir. Venüs gamzesi için derialtı dokularının azaltılması gerekirken yanak gamzesi için derinin yüz kaslarına sabitlenmesi gerekir. Gamze ameliyatının bir diğer özelliği ise beğenilmemesi yahut vazgeçilmesi durumda geriye dönüşün mümkün olmasıdır.

Bu uygulama sırasında acı ya da ağrı hissedilmez. Gamze estetiğinde, bedende zaten eriyen dikiş ipleri kullanılır. Bu nedenle ameliyat sonrasında dikişlerin alınmasına gerek kalmaz. Ameliyat sonrasında birebir gün taburcu olunabilir fakat hastanın meskeninde bir mühlet dinlenmesi gerekir.

 

Gamze Estetiği Sonrası Güzelleşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat öncesinde beslenme kıymetlidir. Ameliyatın yapılacağı gün, yumuşak besin alması önerilir. Ameliyattan sonra, yaklaşık 1 hafta kadar ödem (şişlik) ve hafif morluk yaşanması olağandır.

İlk birkaç gün ağrı hissedilmesi beklenen bir durumdur. Ödem ve morluk vakit içinde azaldıkça, gülümse ile gamzeler ortaya çıkmaya başlar. Kimi durumlarda ameliyatın akabinde gamze daima görülür fakat bu durum bir müddet sonra geçer ve olağan halini alır; yalnızca gülümseme ile görülmeye başlar.

Kalça Bölgesinde Venüs & Bel Gamzesi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Popo ile belin birleşim noktasındaki gamzelere venüs gamzesi denir. Bu gamzeler, daima mevcuttur ve kas hareketlerinden etkilenmezler. Venüs gamzesi yani kalça bölgesinde gamze oluşturmak için, deri altı yağ dokularının azaltılır ve burada bir çukur görünümü sağlanır. Bu bölgede uygulanan gamzesi estetiği lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 20 dakika sürer. Çift taraflı simetrik bir görünüm sağlayarak; daha evvel belirlenen bölgede gamze oluşturulur.

Eğer hamilelik durumu varsa yahut emzirme devam ediyorsa bu operasyonu ertelenmesi gerekir. Doğum ve emzirme sonra tekrar kıymetlendirilmesi önerilir.

Gamze Estetiğini Eski Haline Döndürme Mümkün Müdür?

Estetik ameliyatlar, tabiatı gereği çoklukla kalıcıdır. Gamze estetiğinde ise bu durum öteki estetik operasyonlardan farklıdır. Ağız içinden yapılan ya da bel ile kalça bölgesine yapılan gamze estetiğinde eski dönüş mümkün olabilir.

 

Genellikle hastalar operasyon konusunda kararlı olsa da bazen gamzeli yeni görünümüne alışılamaması ya da kişinin kendini bu biçimde beğenmemesi üzere durumlarla karşılaşılabilir. Bu üzere durumlar yaşandığında gamze estetiği, geri dönüş imkanı sunar.

Gamze Estetiğinin Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu üzere gamze estetiğinde de riskler vardır. Gamze estetiğinde karşılaşılabilecek riskler, çoğunlukla kanama ve enfeksiyondur. Fakat ameliyat için, alanında uzman ve tecrübeli bir cerrah tercih edilirse ve ameliyat sonrası cerrahın yönlendirmelerine uyulursa bu risklerde yaşanmaz. Enfeksiyon sorunu ile karşılaşılmaması için antibiyotik kullanılması gerekir. Bu sayede enfeksiyon riski de azaltılmış olur.

 

İdealden daha fazla bir çukur oluşması da riskler ortasında yer alır. Uygulamanın yapıldığı bölgede çukur olarak fazla bir görünüm elde edildiği durumlar yaşanabilir. Bu durum doğal olmayan bir görünüme neden olabilir. İkinci bir müdahale ile bu durum ortadan çarçabuk kaldırılabilir.Ameliyat ölçesi cerrahınızla tüm ayrıntıları konuşmalı ve riskler hakkında ayrıntılı bilgi almalısınız. Bu sayede rastgele bir durumlar karşılaştığınızda yahut bir müdahale yapılması gerektiğinde bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır.

 

Gamze Estetiği Ne Kadar Kalıcı?

Gamze estetiği uygulaması şayet geriye dönüş istenmezse çoklukla kalıcı bir uygulamadır. Buna ek olarak birtakım durumlarda örneğin, yanak dolgunluğunun fazla olduğu bireylerde açılmalarla karşılaşılabilir.

 

Gamze Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Gamze hem cazip hem de sempatik bir görünüm sağlar. Bu nedenle, her yaşta gamze estetiğine gereksinim duyulabilir. Bu operasyon için rastgele bir yaş sınırlaması olmasa da 18 yaşını dolduran şahıslara uygulanması değerlidir.

 

Gamze Neden Olur?

Gamze, bedenin neresinde olursa olsun, kas ve bağ dokusunda oluşan deformasyon sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Bu deformasyonun sebebi çoklukla genetik kaynaklıdır. Anne karnında oluşan bu durum, bir yüz kasının sistemsiz büyümesi olarak tanımlanabilir.