Neden Göz Altı Işık Dolgusu?

Hem genç hem de yaşlı birçok hasta için göz altı bölgesine dolgu unsuru uygulanarak göz altı morlukları tedavisi uygulanması ameliyata nazaran inançlı ve tesirli bir alternatiftir. Birçok hasta gözlerin altında oluşan gölgeler ve depresyondan şad olmadığı için göz altı dolgusu tercih etmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Cildimizi canlı tutan dokular vakitle yerlerini kaz ayakları üzere kas hareketlerinin meydana geldiği alanlardaki yüz kırışıklıklarına bırakarak bozulmaya başlar. Bu, genetik kaynaklı olabilir, fakat tıpkı vakitte yaşlanmanın bir işaretidir.

 

Restylane, Juvederm yahut Radiesse üzere enjekte edilebilir yumuşak doku dolgu hususları, bu çizgileri ve kırışıklıkları doldurmaya ve daha pürüzsüz, daha genç bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıyeten dudak ve yanaklara dolgunluk katabilirler. Juvederm yahut Restylane üzere enjekte edilebilir dolgu hususları tek başlarına, lazerle cilt soyma prosedürüyle yahut yüz germe üzere prosedürlerle birlikte kullanılabilir.

 

Enjekte edilebilir dolgu unsurları, derin yüz kırışıklıklarını, kırışıklıkları ve olukları, batık yanakları, gözlerin altında koyu halkaları, cilt tıkanıklığı ve kimi izleri doldurmaya yardımcı olabilir. Yüz dolgu hususları birebir vakitte dudaklara daha dolgun, daha duyusal bir görünüm katmak için de kullanılır. Hastaya bağlı olarak, Restylane üzere enjekte edilebilir dolgu hususları göz altındaki koyu halkaların görünümünü düzgünleştirmek için kullanılabilir. Restylane yahut Juvederm üzere yüz dolgu hususları, uzun periyodik doğal sonuçlar vererek cerrahi süreçleri ertelemenize yardımcı olabilir.

 

Kalıcı değil

Tüm inançlı hiyalauronik asit temelli dolgu unsurları üzere, enjekte edilen materyalin vakitle emilimi çok yavaştır ve bu enjeksiyonlar gerekirse epeyce inançlı bir biçimde tekrarlanabilir. Bireylerin yüzleri vakitle yavaşça değiştikçe, kozmetik doktorlar artık kalıcı olmayan tedavilerin avantajlı olduğunu fark ettiler, zira bu unsurların hastaların yüzünün geri kalanıyla bir harmoni içinde olmasına müsaade verdiğini anladılar. 30'lu yaşlarında bir hastaya verilen silikon üzere kalıcı bir implant gereci, hasta 80 yaşına geldiğinde hala mevcutsa, güzel yahut uyumlu görünmeyebilir. Bu nedenle, hastalar ve cerrahlar, kalıcı olmayan absorbe edilebilir enjekte edilebilir implantlar kullanımını arzulamaktadırlar.

 

Geri çevrilebilir

Hiyalauronik asit temelli dolgu hususlarının bir başka değerli avantajı, hasta isterse süratli bir biçimde bilakis çevrilebilmeleridir. Hastanın tedaviyle yetinmediği nadir durumlarda, enjekte edilen implanta 20 yıldan fazla müddettir katarakt ameliyatı sırasında sıkça kullanılan bir enzim ilacı olan küçük bir Hyalase enjeksiyonu (hiyalauronidaz), implantın süratle çözülmesi için kullanılabilir. Yüzde son derece önemli deformasyonlara, geri dönüşü olmayan estetik meselelere yol açan kalıcı dolguların bilakis, son derece güvenlidirler. Alerjik tepkiye neden olmazlar.

 

Cerrahi Gerektirmez

Genel olarak, göz altı ışık tedavileri çok yeterli tolere edilir, neredeyse ağrısızdır, enjeksiyondan çabucak evvel cildi uyuşturan lokal anestetik kremle deriye az ölçüde uygulanır. Süreçler sırasında hastalar hafif bir basınç hissedebilirler. Prosedür ekseriyetle ayakta tedavi ile klinikte yapılır ve her bir taraf için yaklaşık 5 dakika sürer. Güzelleşme vakti çok süratlidir ve hastalar operasyon sonrası birinci haftada biraz hafif şişlik görmelerine karşın, bunların birçok 10 gün içinde kaybolmuş olur. Materyal önümüzdeki haftalardan aylara kadar cilt altında hala kalıplanabilir ve bu özellik küçük yumruları düzeltmek için çok sıklıkla faydalıdır.

 

Göz Altı Işık Dolgusu İçin Âlâ Bir Aday mıyım?

Gözlerinin altında içi boş bir görünüm yahut morluklardan ve alt göz kapaklarındaki yağ ceplerininin büyümekte olduğundan şikayet eden hastalar ekseriyetle bu tedavi için adaylardır.Göz altı ışık dolgusu için uygun hastaların seçilmesi uzman görüşü gerektirir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Mükemmel adayların yeterli bir cilt esnekliği ve kâfi bir cilt kalınlığı olması gerekir. Bu nedenlerle, herkes göz altı ışık dolgusu tedavisi için güzel bir aday olmayabilir. Bununla birlikte bazen ülkü aday olmayan hastaları tedavi etmek için yenilikçi yollar bulunmuştur. Bu bazen etaplı tedavileri de içerir.

 

18 Yaş ve Üzeri

Büyümesi tamamlanmış bireyler; Çoklukla, cerrahi, 18 yaş ve üzerindeki yaştaki bireylerde yapılır

 

Doktora Sor

Fiziksel Açıdan Sağlıklı

Fiziksel açıdan sağlıklı ve ameliyat geçirmeyi engelleyecek hastalıkları bulunmayan bireyler

 

Randevu Al

Gerçekçi Hedefler

Olumlu bir bakış açısı ve görünüşlerinin güzelleştirilmesi için akılda bulunan spesifik, ancak gerçekçi gayeleri olan bireyler

 

İletişime Geç

 

Hangi Dermal Dolgu Hususları Kullanılır?

Gözyaşı oluğu alanı için kullanılan en yaygın dolgu hususları hiyalüronik asit denilen bir husustan yapılır. Hyalüronik asit, jel kıvamı vermek üzere çapraz bağlanmış şeker zincirlerinden oluşur. Hiyalüronik asit formları da doğal olarak bedenin derisinde, gözlerinde ve eklemlerde bulunur.

 

Hyaluronik asit dolgu hususlarının avantajlarından biri de bilakis çevrilebilirliktir. Hyaluronidaz ismi verilen bir husus dolgu hususunu çözmek için bölgeye enjekte edilebilir. Bu olağan cildinizi yahut dokularınızı etkilemez ve sadece dermal dolgu unsurunu tesirler. Tek başına bırakıldığında, hiyalüronik asit dolgu hususu gözyaşı bölmesinde birkaç yıl kalıcı olacaktır. Hyaluronik asit dolgularını kullanmanın zorluğu doğal hidrofilik yapısı, yani su çekmesidir. Bu, çekme teknelerine enjekte edilmesi gereken dolgu ölçüsünü kestirim etmede zorluklara neden olabilir. Bu nedenle alanı doldurmadan evvel, sonradan oluşacak hidrasyonölçüsünü iddia etmek gerekir.

 

Göz Altı Dolgusu Süreç Öncesi

Tedaviden evvelki günlerde Aspirin ve Motrin üzere alkol ve kan inceltici ilaçlar kullanmaktan kaçının. Göz altı alanını dolgu hususları ile tedavi etmek neredeyse ağrısızdır ve 20-30 dakika sürer. Rastgele bir rahatsızlığı hafifletmek için enjeksiyon öncesinde topikalbir uyuşturucu husus uygulanabilir.

 

Diyet

Herhangi bir estetik süreçten evvelki haftalarda, hastalar için sağlıklı bir diyet yapmak faydaılıdır. Yanlışsız beslenme güzelleşmeyi hızlandıracak ve enfeksiyon riskini en aza indirecektir. Bilhassa, bireylerin bol ölçüde meyve ve zerzevat, tam tahıl ve yağsız protein yemesi gerekir.

 

İlaçlar

Estetik süreçlere hazırlanırken, hastalar o sırada kullandıkları tüm ilaçları hekimlerine bildirmelidir. Birtakım ilaçlar cerrahiden evvel yahut sonra sıkıntılara neden olabilir. Tabip hastanın bir ilacı kullanımını süreksiz olarak kesebilir yahut daha inançlı bir alternatif önerebilir. Bilhassa, hastalar aspirin, ibuprofen ve kan tinerlerini kullanmamalıdır.

 

Sigara İçmek

Tütün kullanımı tüm bedendeki kan akışını yavaşlatır. Oksijen, ensizyon yerlerine çok süratli ulaşamadığından, sigara içenler daha uzun müddette düzgünleşme, daha yüksek enfeksiyon riski ve olumsuz yara izi ile karşılaşabilirler. Operasyondan en az 2 hafta evvel sigara içmeyi bırakmalısınız.

 

Besin Takviyeleri

Hastalar güzelleşmeyi yavaşlatacak ve cerrahi komplikasyonlara neden olabilecek belli besinler ve destekleri önlemelidirler. Bilhassa hastalar, E vitamini destekleri, zencefil, gingkove ginseng'den uzak durmalıdır.

 

Doktorla Görüşün

Bazı homeopatik ve bitkisel destekler anesteziyle komplikasyonlara neden olabilir, bu nedenle hastalar ek beslenme almadan evvel tabipleriyle görüşmelidir.

 

Alkol Kullanımı

Alkol, karaciğerin metabolize olma kabiliyetini etkileyebileceğinden birçok hekim, hastalara ameliyatlarından önceli haftalarda içki içmemelerini önerir.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Göz altı ışık dolgusu süreci için prosedür çoklukla ayakta tedavi ile klinikte yapılır ve her bir taraf için yaklaşık 5 dakika sürer. Hastalarımız tedavi sonrasında olağan faaliyetlerine, işlerine çabucak dönebilirler.

 

Enjeksiyon

Tedavi edilecek alanın kapsamlı bir değerlendirmesinden ve işaretlenmesinden sonra, cilt enfeksiyon riskini azaltmak için düzgünce temizlenir. Daha sonra, çok küçük bir iğne cilt altına yavaş yavaş ilerleyerek açığı doldurur. Eser, yüzeydeki dokusal düzensizlikleri azaltmak için her bir taraf için ortalama 3-5 enjeksiyon ile pürüzsüz ve düzgün bir halde yerleştirilir. Enjeksiyon tamamlandıktan sonra alanı yumuşatmak için yumuşak masaj yapılabilir.

 

Anestezi

Birçok hasta ağrısız olmasına karşın, enjeksiyon yapıldığında ya da düzgün kontur sağlayan masaj sırasında tedavi sırasında hafif rahatsızlık hissedilebilir. Ağrıyı en aza indirgemek için topikal ve enjekte edilen anestezi kullanırız. Kimi morarma ve / yahut hafif şişme olabilir, fakat bunlar olağanda yaklaşık bir hafta içinde ortadan kalkar. Dolgu hususu birkaç gün içinde çökecek ve yumuşak hissedecek ve cildin göz etrafındaki ayrılmaz bir kesimi olacaktır.

 

Göz Altı Dolgusu Süreç Sonrası

İşlem sonrası birtakım morarma ve / yahut hafif şişmeler olabilir, lakin bunlar olağanda yaklaşık bir hafta içinde kaybolurlar. Dolgu unsuru birkaç gün içinde çökecek ve yumuşak hissedecek ve cildin göz etrafındaki ayrılmaz bir kesimi olacaktır. O vakit gereksiniminiz olan tek şey buz ve önümüzdeki 24 saat boyunca yüksek yoğunluklu idmanlardan kaçınmaktır.

 

Rahatlayın

Her tıp enjeksiyonda olduğu üzere çabucak sonra hafif kızarıklık olabilir. Saklamak için makyaj uygulanabilir.

 

İşe Dönüş

Normal faaliyetlerinize devam edebilir, tedaviden sonra kendinizi meskeninize götürebilir yahut işinize dönebilirsiniz.

 

Dikkat Edin

Tedaviden sonraki 2 hafta boyunca çok sıcaktan (güneş şemsiyesi yahut güneşlenme) yahut ağır soğuktan kaçınmanız önerilir.

 

Ne Beklemeliyim?

Göz altı morlukları için tedavi altında dermal dolgu unsuru göz altı bölgesine enjekte edilir. Birçok vakit, yalnızca gözlerin altında yarım mililitreden az yahut daha az enjekte edilen sırf 1 ml dermal dolgu unsuru gerekir. Birtakım hastalar, birinci tedaviden 6-9 ay sonra ikinci bir tedaviden geçer. Dilek edilen etkiyi elde etmek için aylar sonra üçüncü bir göz altı morlukları tedavisi önerilebilir.

 

Her enjeksiyon oturumu kliniğimizde gerçekleşir ve bir saatten az bir mühlet alır. Yalnızca nitelikli ve kapsamlı eğitim almış hekimler dermal dolgu hususlarını uygulamalıdır. Enjekte edilebilir dolgu unsuru anesteziyle birlikte uygulanır. İğne cildine girdiğinde hastalar çoklukla hafif bir çimdik hissederler. Cildi düzgün bir dağıtımla doldurmak için göz altı alanına çok sayıda küçük enjeksiyon yapılır. Enjeksiyonları takiben çabucak kliniğimizden ayrılabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Torbası Nedir, Neden Oluşur?

Gözyaşı bezi çukurları, alt göz kapağı ve yanaklar ortasında oturan oluktur. Alt göz kapağı ve yanak ortasındaki kavşakta boşluk oluştururlar. Birçok durumda, göz yaşı çukuru, yaşlanma sonucu değil, genetiktir ve birden fazla vakit yirmili yaşların başında ortaya çıkar.

 

Alt göz kapağı alanı için bir başka telaş verici durum göz altı torbalarıdır. Göz altı torbaları alt göz kapağının çıkıntıları üzere görünür ve yağ yahut sıvı dolu olabilir.

 

Gözlerden yanaklara geçiş, göz altı torbaları ve göz yaşı oluklarının varlığı ile kesilir ve bu yaşlanma ve yorgunlukla alakalı olabilir. Dermal dolgu unsurları, alt göz kapağı ve yanaklar ortasındaki geçişin düzelmesine yardımcı olur ve gözyaşı çukurlarının yahut göz altı torbalarının görünüşünü daha az besbelli hale getirir.

 

Göz Altı Morlukları ve Göz Altı Torbaları Nasıl Tedavi Edilir?

Gözyaşı bezi çukurluğu tedavisi, göz altı alanının görünümünü uygunlaştıran, göz altı morlukları ve göz altı torbalarını tedavi eden bir prosedürdür. Bu süreçler için en sık kullanılan eserler Restylane ve Belotero'dur, bunlar birebir vakitte hiyalüronik asit dolgu unsurlarıdır. Bu tedaviyi almak isteyen hastalar sıklıkla göz altı morlukları, gözlerin altında içi boş bir görünüm yahut göz altı torbalarından şikayetçi olurlar. Gözyaşı çukurluğu tedavisi, alt göz kapaklarına ve yanaklara genç bir görünüm kazandırmak için gölgeleri ve girintileri doldurmaya yardımcı olur.

 

Göz Altı Morlukları Tedavisinde Dermal Dolgu Unsurlarının Kullanımı ile İlgili Zorluklar Nelerdir?

Göz altı, yüzdeki dermal dolgu unsurları ile tedavi edilmesi muhtemelen en sıkıntı bölgedir. Hastalar, bilhassa tedaviyi yaptıktan sonra bölgeyi çok eleştirirler; bu ekseriyetle bölgede harikalık yahut harika pürüzsüzlük elde etmek istemekten kaynaklanır. Öncelikle, cilt bu bölgede çok ince yapıdadır ve en ufak kusurlar bile basitçe görülebilir. İkincisi, hiyalüronikasit asıllı dermal dolgu hususları, tedaviden birkaç gün sonra nemlenme eğilimi gösterir. Üçüncü olarak, dolgu hususunun yerleştirilmesi ve dolgunun derinin altındaki yerini ve derinliğini algılamak zordur.

 

4 Hafta Geçmeden Yüzümde Asimetri Fark Edersem Hekimimi Aramalı mıyım?

Hayır. Hekiminizi aramaya gerek yok. Bazen asimetri meydana gelir zira bir taraf daha çok şişer ya da morarır. Çoklukla muayene randevunuzun vakti geldiğinde tabiatıyla geçmiş olacaktır. Asimetrinin erken ortaya çıkmasının hiçbir manası yoktur, zira sıklıkla şişme kelam mevzusudur ve sonuncu sonuç en az 2 haftaya kadar görülemez. Asimetriyi çok erken tedavi etmek, daha fazla asimetriye yol açabilir.

 

Hyalüronik Asit nedir?

Hyalüronik Asit (HA) cildimizde, eklemlerimizde ve dokularımızda bulunan doğal bir şekerin çeşididir. Cildin taze ve nemli kalmasına yardımcı olur, cildi dolgunlaştırmak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için su ile bağlanır. Birtakım yüz kremleri, derinin yüzey katmanlarını nemlendirmek için hiyalüronik asit içerir.

 

Restylane ve Belotero Nedir?

Restylane ve Belotero hiyalüronik asit jelinden oluşur. Nazolabial katlar ve ince çizgiler üzere yüz kırışıklıklarını tedavi etmek için sıklıkla kullanılırlar. Bu iki dolgu unsuru, göz altı bölgesi için çok uygundur.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonuçları Ne Kadar Kalıcıdır?

Göz altı ışık dolgusu ne kadar kalıcı sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Göz altı ışık dolgusu tedavisinin sonuçları hastadan hastaya değişir. Bununla birlikte, tecrübeli ellerde göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı yaklaşık dokuz ay bir yıl civarı sürmelidir. Birden fazla durumda, sonuçlar bir yıldan fazla sürer.

 

Göz Altı Işık Dolgusu Tedavisi Acılı mıdır?

Hastalar göz altı bölgesinin tedavisi sırasında neredeyse hiçbir rahatsızlık bulunmadığına şaşırırlar. Buna karşın Dr. Güray, rastgele bir rahatsızlığı ortadan kaldırmak için tedaviden evvel topikal bir anestetik krem uygular.

 

Sonuçlardan Şad Değilsem, Süreç Aksine Çevrilebilir mi?

Dr. Güray'ın uygulamasında kullandığı dolgu unsurlarının birçok hiyalüronik asit (HA) temelli dolgu unsurlarıdır. Bunlar cildimizde ve eklemlerimizde bulunan doğal bir eser olan hiyalüronik asitten oluşur. Eser kalıcı değildir ve enjekte edildiği yere bağlı olarak ve HA dolgu unsurunun cinsine nazaran 6 aydan daha uzun sürebilir. Bu eserlerle ilgili en uygun nokta, hastanın sonuçlardan şad olmadığı durumlarda geri dönüşümünün mümkün olmasıdır. Tabipler, ikinci bir görüş için hastasını görür ve hasta cildinde dolgu unsurunun görünür nodüllerine sahip olabilir. Bu, dolgu hususunun uygun doku düzlemlerinde gereğince derine enjekte edilmediği durumlarda olabilir. Bu bir HA eseri ile gerçekleştiğinde, doldurma hususunu parçalamak için bir enzim enjekte ederek eseri çıkartabilir. Enzim inançlıdır ve tıpkı hastanın sahip olduğu yepyeni dolgu prosedüründe olduğu üzere klinikte uygulanabilir.

 

Göz Altı Morluklarını ve Göz Altı Torbalarını Cerrahi Olarak Nasıl Tedavi Edebilirim?

Göz altı morlukları tedavisi için dermal dolgulara bir alternatif olarak, bedenin öteki bir kısmından yağ transferi rastgele bir çukuru doldurmak için kullanılabilir. Bu, karın üzere bir alandaki yağın hasat edilmesi için az ölçüde bir liposuction gerektirir ve daha sonra bu yağın göz altı bölgesine ya da tekrar hacimlendirme gerektiren yüz bölgelerine enjekte edilmesini içerir. Aktarılan yağ daha sonra yeni pozisyonunda tekrar ürer ve gözlerin altındaki alanı yumuşatmak ve düzleştirmek için dermal dolguya emsal biçimde davranır. Yağ transferi kalıcı bir prosedür olarak düşünülmelidir. Bu nedenle, rastgele bir topak yahut fazla yağ kaldırmak için daha fazla ameliyat gerektirebileceğinden, bölgeyi biraz doldurmak gerekir. Bununla birlikte, yağ, hidrofilik olmaması açısından avantajlıdır ve bir sefer yerine oturduktan sonra, dermal dolgu unsurlarına kıyasla hacimde daha az dalgalanmaya yol açtığı görülür.Göz altı morlukları tedavisi için cerrahi olarak gözlerin altındaki fazla cildi ve yağları almak için daha düşük bir göz kapağı blefaroplastisi yapılabilir. Birtakım durumlarda, gözlerin altındaki yağın / cildin alınması gözlerin daha oyuk görünmesine yol açıp gözlerin genel görünümünü kötüleştirebilir.