Sarkık ve orantısız kol ve bacaklardan kurtulmak mümkün.

Kol Bacak Estetiğinde Başarı

Kilonuzdaki süratli ve bariz değişimler, kol ve bacak bölgenizdeki derinin sarkmasına ve çatlaklı bir görünüme sebep olur. Bunun haricinde, kol ve bacaklarınızdaki genetik asimetri ya da çeşitli bozukluklardan kurtulmak için de kol-uyluk germe, yağ enjeksiyonu, liposuctionya da baldır protezi üzere estetik operasyonları düşünebilirsiniz.

 

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacaklar, dizden üstü uyluk ve aşağısı baldır olacak halde iki kısımda kıymetlendirilir. Bacağın üst kısmında yaşanan badireler çoklukla fazla kiloyla ya da ani kilo değişimlerinden kaynaklı sarkma ve çatlaklardır. Alt taraftaki sorunlar ise daha çok çarpıklık ya da incelik üzere kalıtsal durumlardır. Uygulanacak tedavi şikayete ve bölgeye nazaran değişkenlik gösterebilir. Hekiminiz muayene sonrasında ayrıntılı kıymetlendirme ile en uygun tedaviye karar verecektir.

 

Üst kısımda en çok uygulanan tedaviler lipoliz ve liposuction olmaktadır. Bu tedavilere genelde basen ve bel bölgesi de dahil edilmektedir. Şayet sarkmalar da mevcutsa uyluk germe operasyonları da düşünülebilir. Bacak estetiği öncesi sonrası süreç için, hekiminizin yönlendirmelerine uymak hayli kıymetlidir.

 

Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Ani kilo değişimleri cildin esnekliğini kaybetmesine, sarkmasına ve çatlaklar oluşmasına neden olur. Bu deri ve yağ kütleleri de makûs bir manzaraya sahiptir. Şayet cildiniz esnekliğini şimdi kaybetmediyse lipoliz ve liposuction tedavileri kolları inceltmede epeyce tesirlidir. Sarkma ve çatlaklar mevcutsa kol germe operasyonu işinize yarayacaktır. Bu ameliyat genel anesteziyle yapılmakla birlikte kolunuzun iç tarafından sarkık manzaraya sebep olan doku alınır. Böylece daha ince kollara kavuşmuş olursunuz ve kol altı estetiği ile yaklaşık 5 günde de günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

 

Koldan Yağ Aldırma Mümkün Mü?

Kol bölgesinde yağlanma, tahminen de en çok şikayet edilen problemlerden biri. Kolda yağlanma, beslenme, ömür biçimi, çok kilo alımı üzere nedenlerden ötürü oluşabiliyor. Kol estetiği yaptıranlar ekseriyetle bu üzere şikayetleri olan şahıslardır.Kolda yaşanan bu sorun için estetik cerrahi tercih edilebilir.

 

Koldan yağ aldırma, vakum tekniği kullanır ve burada oluşan yağlar parçalanıp bölgeden alınır. Genel anestezi daha çok tercih edilse de lokal anestezi ile de ameliyat gerçekleştirilebilir. Kol yağ aldırma ameliyatında, kol bölgesindeki istenmeyen yağlar vakum yahut özel şırıngalarla çekilerek o bölgeden alınır. Operasyon öncesinde netleştirilen seviyede yağ alımı gerçekleştirildikten sonra sonra bölgedeki deri tekrar sıklaştırılır.

 

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatı, dizin üstünde oluşan sarkmalar için uygulanmaktadır. Operasyon genel anestezi ile yapılır. Kasık bölgesinde açılan kesiden sarkık ve çatlak doku alınır. Daha tesirli sonuç almak istiyorsanız liposuction ile birlikte uygulanması tavsiye edilir. Ameliyattan 10 gün sonra günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

 

Çarpık Bacak Estetiği Nedir?

Bazı bireylerde çeşitli nedenlerden ötürü bacaklarda eğrilik görebiliyoruz. Bu eğriliğe yayın olarak bilinen ismiyle çarpık bacak denir.

 

Çarpık bacak şikayeti ile gelen şahıslara iki farklı teknik önerilebilir. Karın ya da bel bölgesinde yeteri kadar yağ olan bireylerde, bu bölgelerdeki yağlar alınarak şikayet yaşanan bölgeye enjekte edilerek düzeltme yapılabilir. Şayet yeteri kadar yağ yoksa dolgu uygulamalarından yararlanarak eğrilik düzeltilebilir. Şayet dolgu kullanılacaksa lokal anestezi ile yapılabilir. Lakin yağ enjeksiyonu yapılacaksa genel anestezi tercih edilir.

 

Aşırı zayıflık nedeniyle bacaklarda oluşan boşluk meselesini gidermek dolgu uygulanabilir. Bu sayede, bacak görünümü güzelleşme elde edilir. Bu uygulama yaklaşık 1 saat sürer ve lokal anestezi uygulanır.

 

Baldır Protezi Nedir?

Dizin alt tarafında kalan bölge bacağın geneline nazaran çok daha inceyse, bu sistemle baldır kaslarının art tarafına silikon protezler yerleştirilir ve böylece daha kalın bir bacak imgesi elde edilir. Bu protez, diz gerisinde açılan 3 santimetrelik kesi ile yerleştirildiğinden dışardan rastgele bir biçimde görülmesi ya da hissedilmesi üzere bir durum kelam konusu değildir. Operasyon genel anesteziyle yapılır ve bir hafta sonunda günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

 

Baldır kısmındaki incelik ve/veya çarpıklık küçüklükten gelebileceği üzere sonradan da ortaya çıkmış olabilir. Uzun müddet boyunca bu sıkıntılardan ötürü rahatça istediklerini giyemeyen bayanlar liposuction, baldır protezi ve yağ enjeksiyonu operasyonlarından durumuna uygun olanı geçirdikten sonra hayatlarına daha keyifli devam etmişlerdir.

 

Ameliyatsız Kol Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol estetiğine alternatif, ameliyatsız kol germe uygulaması da tercih edilebiliyor. Ameliyatsız kol estetiği uygulamasında anestezi ve sedasyon uygulanabilir. Uygulamada, kolun iç bölgesinden ve art kısmından sarkmış deri alınır. Kolda fazlalık olan yağ dokusu da alınabilir. Birtakım durumlarda hastalara liposuction (yağ alma) da uygulanır.

 

Ameliyatsız Bacak Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız bacak dolgusu, bacaklara büsbütün doğal dolgusu unsurunun enjekte edilmesi ile uygulanır. Anesteziye gerek duyulmayan bu uygulamada bacaklardaki asimetri ya da duruş bozuklukları giderilebilir.

 

Kol Germe Estetiği (Kol İnceltme Estetiği) Nedir?

Kolun üst kısmında, süratli kilo değişimleri, mide küçültme, tüp mide, gastrik by-pass üzere ameliyatlar sonrasında gevşeme, sarkma yaşanabilir. Yaşanan bu durum sebebiyle, kolun görünümünde rahatsızlık duyulabilir. Kol germe estetiği bu üzere durumlarda biz tahlil olabilir. Germe ameliyatı yağ alma ameliyatı ile birlikte yapılabileceği üzere tek başına da uygulanabilir. Ekseriyetle 1-2 saat süren bu uygulamada, anestezi uygulanır. Ameliyat sonrası koltuk altı bölgesi ve kolun iç yüzüne gerçek uzanan bir iz oluşur lakin bu iz 3-6 ay içinde kaybolur. Kol inceltme estetiği sonrası bir müddet korse takmanız gerekecektir.

 

Bacak İnceltme Estetiği

Bacak görünümünden şikayetlerin ekseriyetle nedenleri kalın ve yağlı bacak yapısıdır. Teknolojini gelişmesi ile estetik ameliyatlarla pek çok şikayete tahlil bulunabiliyor. Bacak kalınlığı üzere görünümünden mutlu olmayan şahıslar içinde bacak inceltme estetiği deva olabiliyor.

 

Kalın, selülitli ve yağlı bacak yapısına sahip hastalarda bacak inceltme estetiği uygulanabilir. Bacak inceltme operasyonu yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalara ayak bileğinden beline kadar bir korse giydirilir. Daha sonra tertipli takip ameliyatın olumlu olması için değerlidir.

 

Bacak inceltme estetiği erken yaşlarda gelişim tam tamamlanmadığı için önerilmez. Bacak estetiğinden kısa bir mühlet sonrasında sağlıklı ve fit görünüme kavuşulmaktadır.