Dermapen ile cilt sıkıntılarınıza bilgisayar dayanaklı çözüm!

Dermapen hakkında bilgi almak için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Dermapen nedir?

Dermapen ismi verilen sürecin maksadı deri altında denetimli hasar oluşturarak doku tamiratını ve kolajen üretimini uyarmaktır. Bunu hastalarımıza anlatırken sıklıkla şu benzetmeyi kullanırız: Bedenimizin rastgele bir yerinde bir kesik yada yara olduğunda tüm düzgün hücreler uygunlaştırma için o bölgeye ağırlaşır. Böylelikle yara süratle düzgünleşir. İşte dermapen sürecinde de hedef bütün âlâ hücreleri toplamak ve doku uygunlaşmasını aktive etmek için cilt üzerinde denetimli bir hasar oluşturma sürecidir.

 

Dermapen aygıtını kalın bir kaleme benzetebilirsiniz. Bu motorlu bir sistemdir ve başlığında 12 adet titanyum iğne bulunur. Bu titanyum iğneler dikey olarak saniyede 60 tane atış yapar. Bu nedenle bu dermapen, manuel olarak yapılan dermaroller sürecinden daha süratli ve tesirlidir.

 

 

Dermapen

Muayene için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Dermapen

Dermapen nasıl uygulanır?

Dermapen süreci öncesi yüz temizlenir. Anestezik krem uygulanarak üst derinin bir ölçü uyuşması beklenir. Akabinde titreşimli mikro uçlar deri üstünde gezdirilerek cilt uyarılır. Dermapen’in başlığındaki hassas ayarı uygulama yapılan alana nazaran değiştirebilmek mümkündür.

 

Mikro iğnelerin üst deriye yaptığı bu giriş çıkış sırasında cildin emilimi normalinden kat be kat fazla olur. Bu yüzden süreç sırasında sıvı kolajen ya da trombosit dayanağı ile sürecin randımanı çok daha fazla arttırılabilir.

 

Tüm yüze uygulanan dermapen süreci yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Uygulamanın akabinde yüze hücre yenileyici bir krem sürülerek buz uygulanır. Ciltte hafif kızarıklık görülmesi olağandır fakat bu sonraki gün kaybolur.

 

Uygulamanın Etkisi

Dermapen süreci cildin doku düzgünleşmesini kusursuz bir halde aktive eder. Bu yüzden üst derideki akne izleri, güneş lekeleri, ameliyat ya da kesik izleri üzere sorunlar için epey tesirlidir. Ayrıyeten kolajen üretimini de arttıracağı için ciltte doğal bir canlanma, tazelik imgesi ve pürüzsüzlük oluşur. En ülkü sonuca ulaşmak için süreci ortalarına 2 ile 3 haftalık vakit dilimleri koyarak 3 kere tekrarlamak gereklidir. İki seans ortasındaki süreyi hastanın cilt tipine nazaran tabip belirler.

 

Muayene için randevu almak ister misiniz? Telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Dermapen Hangi Cilt Sıkıntılarının Tedavisinde Kullanılır?

-Cilt sarkıklıkları ve kırışıklıkları

-Cilt çatlakları

-Akne skarları ve yara izi tedavileri

-Ciltte geniş gözenekler olması

-Ciltte lekelenmelerin olması

-Saç dökülmesi

 

Dermapen (Fraksiyonel Mikroiğneleme Sistemi)'nin Yan Tesirleri Nelerdir?

Dermapen süreci sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok olağan bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Sonraki gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst meyyit deri dökülmeye başlar.