Badem Göz Estetiği Hakkında Her Şey

Etkili ve alımlı bakışlar için badem göz estetiği...

 

Duruşumuzu etkileyen ve kendimizi en yeterli biçimde söz etmemizi sağlayan gözlerimiz tıpkı vakitte estetik algıya da tesir etmektedir. Göz etrafında oluşan deformasyonlar kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Badem göz estetiği genç yaşlarda da yapılabilen, bakışların daha derin olmasını ve gözü olduğundan daha iri göstermeyi sağlayan bir operasyondur. Badem göz estetiği kişinin tercihlerine nazaran yapılan cerrahi bir süreçtir. Bu nedenle tabipler için en değerli husus ameliyat edilecek kişinin yüz ve göz yapısının estetik açıdan uygun olmasıdır. Bilhassa düşük göz yapısına sahip bireyler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu operasyonla makyajla verilmek istenen tabir ve çekik göz yapısı kalıcı olarak sağlanır.

 

Badem Göz Estetiği 

 

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz estetiği, bakışların daha derin olmasını ve gözü olduğundan daha iri göstermeyi sağlayan bir operasyondur. Bilhassa düşük göz yapısına sahip şahıslar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu operasyonla makyajla verilmek istenen söz ve çekik göz yapısı kalıcı olarak sağlanır.

 

Badem Göz Ameliyatında Hangi Anestezi Uygulanır?

Badem göz estetiği lokal anestezi ile yapılan bir süreçtir.

 

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gözün dış kısmından küçük bir kesi açılarak özel ipliklerle askılama tekniği yardımıyla göz üst yanlışsız çekilerek badem göz hali verilir. Daha sonra askıya alınan doku kemik zarına sabitlenir. Gözün son biçimi denetim edildikten sonra kesiye dikiş atılır.

 

Badem göz ameliyatı göz kapağı estetik ameliyatından farklı bir süreçtir lakin göz kapağı estetiği ile birlikte de yapılabilir.

 

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Belli bir yaşın üzerindeki şahıslarda mevcut sıhhat durumuna nazaran operasyona karar verilir. Bilhassa 65 yaş ve üzerindekilerde sıhhat testleri ve denetimleri yapıldıktan sonra tabip kararı ile ameliyat gerçekleştirilir. Daha düşük yaş kümeleri için kişinin kan bedelleri denetim edilir. Kullanılan ilaçlar ve daha evvelce geçirilen operasyonlar var ise kesinlikle bilgi verilmelidir.

 

Badem Göz Ameliyatı çoklukla düşük göz yapısına sahip şahısların tercih ettiği bir operasyondur. Yaş ve genetiğe bağlı birtakım şahıslarda gözün dış kısmı aşağı gelerek olağanda oval olması gereken göz biçiminin yuvarlaklaşmasına sebep olabilir. Bu durumda daha genç ve dinç bir göz etrafı görünümünün elde edilmesi için cerrahınız tarafından denetim muayenesi gerçekleştirildikten sonra badem göz ameliyatına karar verilebilir.

 

Badem Göz Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz ameliyatı gözün az ölçüde üst yanlışsız çekilerek daha iri gözükmesini sağlar. Bununla birlikte çekik göz görünümü elde etmek isteyen bireylere uygulanabilir.

 

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Vücudumuz yaşlandıkça yer çekiminin tesiriyle birtakım sarkmalara maruz kalır. Badem göz estetiğinin resen yok olması üzere bir durum kelam konusu değildir, yalnızca beden yaşlandıkça askılanan bölgelerin sarkmasıyla birlikte çekik göz askıları da aşağıya yanlışsız inebilmektedir.

 

İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süreci bireyden şahsa nazaran farklılık göstermektedir. Hasta operasyondan sonra birebir gün içerisinde taburcu edilebilir. Düzgünleşme yaklaşık 10 günde tamamlanır. Operasyondan 2 gün sonra iş başı yapılması önerilir lakin bu müddet kişinin durumuna nazaran biraz daha uzayabilir.

 

Badem Göz Estetiği Ziyanlı Mı?

Göz üzerindeki tedavilerde olduğundan daha fazla hassas davranılmasından ötürü badem göz estetiğinin bireye bir ziyanı olmamaktadır. Operasyon sonrasında istenilen görünüme ulaşmak için bir müddet geçmesi gerekmektedir. Vakit geçtikçe ödem atılacak ve gözler çekik bir görünüme kavuşacaktır.

 

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı düzgünleşme sürecinde hastaların genel sıhhat durumlarına dikkat etmesi gerekir.

 

Çekik göz ameliyatı olarak da bilinen badem göz estetiğinin akabinde gündelik yaşama süratli dönüş sağlanabilir. Pratik ve ağrısız bir süreçtir. Operasyon sonrasında kesi açılan bölgede küçük şişlikler olabilir. Bu durum kısa mühlet içinde ortadan kalkacaktır. Yeniden en kısa müddette sonuç almak için cerrahın yönlendirmelerine dikkat etmek gerekmektedir. Kısa periyodik medikal krem kullanımı kelam konusu olabilir. Operasyon sonrasında göz etrafına özel bant yapıştırılır ve rahatlıkla duş alınabilir.

 

Badem göz ameliyatı sonrasında 5 gün boyunca kesi yerine makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

 

Beslenme ile ilgili dikkat edilmesi gereken mevzular da vardır. Ameliyattan sonra 2-4 ay ortasında tuz kullanımını kısıtlamak yahut büsbütün bırakmak gerekmektedir. Tuz bedende ödem yaptığından ötürü ameliyat sonrası bir mühlet kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımını en az seviyeye indirmek değerlidir.

 

İyileşme sürecinde sıvı alımına dikkat edilmelidir. Bol bol su tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Operasyon sonrasında bir müddet istirahat etmeli ve tüm mümkün dış tesirlere karşı korunmak gerekmektedir.

 

Tüm estetik operasyonlarda olduğu üzere, bölge süreç sonrasında pak tutulmalı, toz ya da duman üzere dış ögelerden uzak tutulmalıdır.

 

Riskler ve Yan Tesirler Nelerdir?

Badem göz ameliyatı öncesi sonrası görünüme bakıldığında çok başarılı sonuçlar elde edilir. Operasyon sonrası gözler daha keskin bir görünüme kavuşurken rastgele bir komplikasyon riski olmadan süreç tamamlanır. Kesi bölgesinde kısa vadeli küçük ödemler oluşabilir.

 

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Lokal anestezi altında yapılan badem göz estetiği 35-60 dakika ortası sürmektedir.

 

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Badem göz ameliyatı ekseriyetle üst göz kapağı katlantısı yahut alt göz kapağında kirpiklerin çabucak altında 6-7 mm kesilerle gerçekleştirilmektedir. Bunlar hem çok küçük olduğu hem de göz kapağı süratli güzelleştiği için badem göz estetiği (Kantoplasti) sonrası rastgele bir iz kalmaz.