Brezilya Poposu Operasyonu

Hakkında Her Şey

Doğal ve cazibeli bir popoya profesyonel bir dokunuşla sahip olmak mümkün.

 

Popo Büyütme Ameliyatında Başarı

Dik, dolgun ve orantılı popo, bedene estetik bir görünüm sağlar. Sarkık ve hacimsiz bir popo, bacak uzunluğunu daha kısa gösterir. Dolgun, dik ve yuvarlak bir popo ile, bacaklar ve bel orantılı olacağı için uygun bir görünüm sağlanır. Şayet siz de popo büyütme ameliyatına gereksiniminiz olduğunu düşünüyorsanız alanında uzman, tecrübeli bir cerrahlarımızla görüşüp ameliyatınızı planlayabilirsiniz.

 

popo estetiğipopo estetiği öncesi sonrasıpopo estetiği nedir 

Popo Büyütme Nedir?

Gluteoplasti olarak da bilinen popo büyütme estetiğinde, kişinin gereksinimlerine nazaran farklı teknikler uygulanabilir. Poponun daha dolgun, estetik ve dik görünmesini sağlayan popo estetiği, son yıllarda epey tanınan haline geldi. Popo büyütme operasyonunda popo protezleri, popoya yağ enjeksiyonu (Brezilya Poposu) ya da bazen bu ikisinin kombinasyonuyla poponun boyutunun büyütülmesi ve şekillendirilmesi hedeflenir.

 

 

Popo Estetiği Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Popo büyütme ameliyatı için çeşitli yollar vardır. Lakin, yağ enjeksiyonu kullanılarak uygulanan Brezilya poposu (BBL) ve silikon popo protezi iki sistem başkalarına nazaran daha popülerdir.

 

Birincisi, popoya yağ enjeksiyonunun kullanıldığı Brezilya poposu(BBL)’dur. Bu formül, yağın bedeninizin öteki bölgelerinden alınması, işlenmesi ve kalçaya enjekte edilmesi ile uygulanan bir prosedürdür. Bu, tanınan prosedür inançlı ve hayli kolaydır.

 

İkinci formül ise, göğüs büyütme prosedürüne benzeri halde silikon implantın (protez) popoya yerleştirilmesidir. Bu prosedür, Brezilya poposu üzere popülerdir ve eksiksiz sonuçlar alınır. Bununla birlikte, bu uygulamada yabancı bir cisim beden içerisine yerleştirildiği için -yağ enjeksiyonlarına göre- komplikasyon oranı daha yüksek olmaktadır.

 

Popo Estetiği Operasyonları

#1 Popoya Yağ Enjeksiyonu (Brezilya poposu/BBL)

Son yıllarda bayanlar ortasında en çok tercih edilen operasyonlardan biri, Brezilya popo estetiğidir. Operasyon, iki evrede popo dolgun, dik hacimli bir görünüm sağlar.

 

Popo Estetiğiİlk adımda, karın, sırtta ve uyluk bölgesine liposuction uygulanır. Liposuction, küçük fark edilmez kesiler ile gerçekleştirilir. Öncelikle, kanamayı ve travmayı azaltmak için bölgeye seyreltilmiş lokal anestezi yapılır. Daha sonra, kesilerden içeriye ince ve boş bir tüp yerleştirilir ve ileri-geri denetimli hareketlerle fazla yağlar gevşetilir. Yerinden oynatılan yağlar daha sonra cerrahi vakumla yahut tüpe yerleştirilen bir şırıngayla bedenden çıkartılır.

 

Sonraki etapta ise, alınan bu yağlar saflaştırılır ve popoya -poponun dikleşmesini, form kazanmasını ve gelişmesini sağlamak için- enjekte edilir. Liposuction ile bedenden alınan yağ, doku ve kan süreçten geçirilir. Daha sonra şırıngalar özel bir kanüle bağlanır. Cerrahınız, süreçten geçirilen yağı, kanül aracılığıyla, küçük enjeksiyonlar halinde poponuza enjekte eder. Ekseriyetle çekilen yağın üçte biri kadar ölçüde yağ, popoya enjekte edilir.

 

Sonraki etapta ise, alınan bu yağlar saflaştırılır ve popoya -poponun dikleşmesini, form kazanmasını ve gelişmesini sağlamak için- enjekte edilir. Liposuction ile bedenden alınan yağ, doku ve kan süreçten geçirilir. Daha sonra şırıngalar özel bir kanüle bağlanır. Cerrahınız, süreçten geçirilen yağı, kanül aracılığıyla, küçük enjeksiyonlar formunda poponuza enjekte eder. Ekseriyetle çekilen yağın üçte biri kadar ölçüde yağ, popoya enjekte edilir.

 

Brezilya Poposu Operasyonu Sonrası Düzgünleşme Müddeti Ne Kadardır?

İyileşme mühleti, hastaya bağlı olarak değişir ve uzmanınızın, ferdî gereksinimlerinizi anlaması kıymetlidir. Fakat ortalama bir mühlet vermek gerekirse, 3 hafta itibariyle tam bir düzgünleşme gözlemlenebilir. Bu süreçte kalça bölgesinde hissedebileceğiniz rahatsızlık ve ağrı nedeniyle, hareket edebilmeniz yahut olağan aktivitelerinize devam edebilmeniz güçleşir.

 

Cerrahınız, güzelleşme sürecinin sıkıntısız bir halde ilerlemesine yardımcı olmak için uygun ölçüde ağrı kesici ilaç ve yardımcı olacak başka seçenekleri önerebilir. Lakin 1 aya kadar etkin spordan ve antrenmandan kaçınmanız gerekir.

 

Zaman içinde ikinci bir ameliyata muhtaçlık duyulabilir. Bunun nedeni, doğal yağların birçoklarının vakitle bedeniniz tarafından emilmesidir. Bu durumdan, elde edilen kıvrımlı görünümünüz etkilenebilir. Lakin ikinci bir operasyondan sonra, sonuçlar uzun sürecek ve yağ emilimi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

 

Estetik amaçlarınızı gerçeğe dönüştürmek için, tercih ettiğiniz cerrahın tecrübeli ve nitelikli bir uzman olduğundan emin olun.

 

Operasyondan çabucak sonra yağ hücrelerinin alındığı bölgelerde morarma ve şişlik olmasını olağandır. Bu süreçte ağrı, ilaçlarla denetim altına alınabilir seviyededir. Operasyon sonrası düzgünleşme süreci, şahıstan bireye değişir. Birden fazla hasta, operasyondan 1-2 gün sonra ayağa kalkabilir. Ameliyat sonrası, kabızlık yaşanmaması için hareket edilmesi önerilir. Kesinin yapıldığı bölgeden akıntı olması olağandır. Kimi durumlarda, sıvıda kan da görülebilir lakin, bu durum operasyondan birkaç gün sonra ortadan kalkacaktır.

 

Korse Kullanımı

Ameliyattan sonra liposuction uygulanan bölgeleri tedavi etmek için hastanın özel bir korse giymesini gerekir. Yağın alındığı bölgenin düzgün bir formda iyileştiğinden emin olmak için bu özel korsenin 8 hafta boyunca giymesi gerekir. Bu yol, birebir vakitte şişliği en az ölçüde tutmak, rahatsızlığı azaltmak ve cildin toparlanmasına yardımcı olmak için de kullanılır.

 

Oturma Pozisyonu

Brezilya popo estetiği ameliyatı sonrası düzgünleşme ile ilgili en kıymetli noktalardan biri de oturma konumudur. Operasyondan sonra en az sekiz hafta direkt poponuzun üstüne oturmamanız önerilir. Hastalara genelde karınlarının üstünde ya da yan dönük olarak uyumaları tavsiye edilir. Oturmak zorunda kaldığındı durumlar da ise çember formunda ya da şişme bir yastık kullanımı önerilir. Yastığı bacaklarınızın ortasına koymak, popoyu kaldırarak yağ grefti üzerine uygulanan basıncın önüne geçmeye yardımcı olur. Direkt popo üstüne oturmak bölgedeki yağ sirkülasyonunu etkileyebileceği için bu teklifleri yerine getirmek, uzun periyotlu sonuçlar elde etmek için çok değerlidir.

 

Kan deveranının azaltılması, popoya enjekte edilen yağ hücrelerini parçalayabilir. Yeniden de transfer edilen yağın %40 kadarının kalıcı olmama ihtimalinin hasta otursa da oturmasa da mevcut olduğu bilinmesi kıymetlidir. Tedavinin birinci 8 haftasından sonra otururken yeniden de yastık kullanmak ve uzun müddet oturmaktan kaçınmak değerlidir. Ameliyat sonrasındaki birinci 8 hafta boyunca sırtüstü uyunması da önerilir.

 

Aktivitelere Devam Etmek

Ameliyattan çabucak sonra ağır, bilhassa zıplama içeren aktivitelerden kaçınmak gerekir. Bir ay sonra süratli ve tempolu yürüme üzere hafif etkinlikler yapılabilir. Hastanın operasyona nasıl reaksiyon vereceğine bağlı olarak; birçok hasta operasyondan 6 ila 8 hafta sonra olağan aktivitelerine dönebilirler.

 

Yağ hücrelerinin kalıcılığı sağlandıktan sonra daha ağır aktiviteler yapılmaya tekrar başlanabilir. İstediğiniz görünüme kavuşmak için plastik cerrahınızın size önerdiği operasyon sonrası tekliflerin tümünü uygulamanız çok kıymetlidir.

 

Brezilya Poposu Estetiği Sonrası Riskler Nelerdir?

Aşırı kan kaybı

Pıhtılar

Morarma

Derin toplardamar trombozu

Kalp ve akciğer komplikasyonları

Düzeltme ameliyatı gerektiren durumlar

Uyuşma ve ağrı

Yağ embolisi

Enfeksiyon

Sıvı kayması ve lidokain zehirlenmesi

Liposuction kaynaklı komplikasyonlar

Anestezi komplikasyonları

Şişlik ve morarma

Asimetri

Cildin derinlerinde bulunan yağ dokusunun kaybı (yağ nekrozu)

Anestezi riskleri

Yağ kisti

Hematoma

Ciltte çatlaklar

Selülit

#2 Silikon Protezle Popo Estetiği

Brezilya popo estetiği -uluslararası popülerlik kazanmadan önce- popo implantları, popo büyütmenin altın standarttı. Bugün hala, popo büyütme düşünenler için kusursuz seçenek olmaya devam ediyor. İddia edebileceğiniz üzere popo implantları -herhangi bir görünür yara izi oluşmasını önlemek amacıyla- kalçalar ortasında iç kısımdan yapılan kesikler yoluyla, kalça içine yerleştirilen katı silikon implantlardır. Yağın erime ihtimali olmadığından bu teknik, kalıcı bir tahlil sunar ve bedenlerinde -liposuctiondan faydalanmak için- kâfi ölçüde yağ bulunmayan bayanlar için ülküdür.

 

Popo Protezi Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Popo yanaklarının üst kısımlarına yakın yerlerde, aşağıda yanakların buluştuğu yerlerde yahut yanakların ortasında, her bir popo yanağında birer tane kesi oluşturulabilir. Ayrıyeten, kuyruk sokumunun altında ya da yanakların ortasında tek bir kesi oluşturulabilir.

 

Bu teknikte implant, popoda bulunan gluteus maximus ve medius kaslarının ortasına yahut kasların ardına yerleştirilir. Bu biçimde protezin dışardan daha az besbelli olması ve daha doğal hissedilmesi sağlanır. Protez uygulama, her iki popo yarısının birleştiği bölgeden yapılan cerrahi kesi ile popo kası içine cep oluşturulur. Daha sonra oluşturulan bu ceplere protezler yerleştirilir. Kesiler, popo dokusu içerisinde katmanlı dikişle, cilt üzerinde ise dikişle, cilt yapıştırıcıyla ya da cerrahi bantla kapatılır.

 

Popo protez operasyonu, izsiz yani izi saklı bölgede olan bir operasyondur. G-string ile bile muhakkak olmayan kamufle edilebilen bir iz olduğu için ameliyat sonrası iz kaygısına sebep olmaz.

 

Bu protezler, epeyce sert protezler olduğu için rastgele bir halde patlama ya da sızdırma yapmazlar. Tıpkı vakitte operasyon sonrası hiçbir biçimde elle hissedilemez. İstenilen görünüme popo yumuşaklığı ve kıvamını kaybetmeden kavuşulabilinir.

 

Popo Protezi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Popo protezi genel anestezi altında ve yaklaşık 2 saat sürer. Gereken vakit, belirli ölçüde, protezlerin nasıl ve nereye yerleştirileceğine bağlıdır. Açılan kesiye yerleştirilen silikonlar, tıpkı göğüs için kullanılan silikon protezler üzere epeyce muteberdir ve özel olarak üretilmiştir. Bu protezler kas içinde belirli bölgelere yerleştirilirler.

 

Popo Protezi Düzgünleşme Mühleti Ne Kadardır?

24 saat içinde ayağa kalkıp yürümeye başlanabilir. Yaklaşık bir hafta sonunda günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

 

Popo büyütme operasyonunun sonuçları, ameliyatın çabucak sonrasında belirli olur. Vakitle, ameliyat sonrası oluşan şişlik iner ve kesi izleri belirsizleşmeye başlar.

 

İyileşme sürecinde, operasyon yapılan bölge nedeniyle popo protez ameliyatı sonrası, kesilerde iltihaplanma riski yüksektir. O nedenle hijyen çok değerlidir.

 

Popo Protezi Operasyonunun Kesin Sonucunu Görmem Ne Kadar Sürer?

Bu uygulanan prosedüre ve hastaya bağlı olarak değişmektedir. Kimi durumlarda, morarma kolaylıkla gerçekleşirken birtakım durumlarda yaşanmayabilir. Ekseriyetle operasyondan sonra şişlik ve bir ölçü morarma görülür. Bunların ikisi de ekseriyetle 1-2 hafta içerisinde kaybolur. Operasyonun kesin sonucu çoklukla birkaç ay sonra belirli olur.

 

Popo İmplantı Sonrası Ameliyat İzleri Kalacak Mı?

Popo implantı sonrası, izler kalıcıdır lakin bunlar çoklukla fark edilmez nitelikte olur. Kesiler, asgarî uzunlukta tutulur ve cildin doğal çizgileri ve kıvrımları ortasına saklanmaya çalışılır. İzler vakitle silikleşir ve çok sıkıntı fark edilir.

 

Popo Protezi Sonrası Riskler Nelerdir?

Enfeksiyon

Kanama

Kesinin açılıp protezin açığa çıkması(protezin çıkartılması gerekir)

İz-Sinir hasarı

Sertlik

Protezin parçalanması

Protezin yer değiştirmesi

Sıvı birikimi(seroma)

Siyatik hudut üzerinde baskı

Anestezi riskleri

#3 Popo Germe Ameliyatı

Bazen kilo alımına, bazen çok kilo vermeye bazen ise yapısal özelliklere bağlı olarak popoda sarkma durumları yaşanabilir. Bu üzere durumlar yaşayan bireylerde popo germe teknikleri kullanılır.

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Brezilya Popo Estetiği ve Popo Protezi Farklı Operasyonlar Mıdır?

Popoyu kaldırmak ve dolgunlaştırmak için iki teknik vardır. Bu teknikler, cerrahi olarak yerleştirilen silikon popo protezleri ve yağ transferidir (Brezilya kalça estetiği). Protezler poponuza yuvarlak bir biçim sağlar. Yağ transferi ile ise popo kaldırılır ve doğal bir hal verilir. Beden tipinize bağlı olarak istediğiniz estetik maksatlara ulaşmanız için, cerrahınızla birlikte size uygun olan tekniğe karar verilir. Örneğin, yağ oranı az olan şahıslar için popo protezleri daha yararlı olabilir. Yağ grefti ile, sarkık popolar için hoş sonuçlar elde edilir.

 

Brezilya poposu estetiği ve popo implantları ortasındaki temel belirleyici faktör, ameliyattan evvel ne kadar yağa sahip olduğunuzdur. BBL ameliyatlarında, basen, karın ve bel üzere bölgelerinizden yağ alınıp poponuza eklenmesiyle ortaya çıkacak görünüm implantkullanımına nazaran daha çok avantajlıdır.

 

Hangi Popo Büyütme Sistemi Bana Uygun?

Popo Estetiği İstanbulTercih ettiğiniz cerrahınız size tüm usuller hakkında ayrıntılı bilgi verdikten ve olması gereken kaideler sağlandıktan sonra karar, ferdî tercihe kalır. Her iki uygulamada da, kalçalarınız fark edilir derece düzgün bir görünüme kavuşacaktır. Lakin, Brezilya popo estetiği, daha az fark edilebilen, doğal görünümlü kıvrımlar sağlarken popo implantları, daha çarpıcı bir dönüşüm yaratır.

 

Kalça büyütme ameliyatlarından hangisinin uygulanacağı hastaya yapılan muayenede, hasta ve tabibin ortak karar ile verilmektedir.

 

 

Brezilya Poposu Estetiği Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Bu prosedürün tamamlanması, en fazla 8 saat sürer. Kimi durumlarda, 4-5 saat sürdüğü de gözlemlenebilir. Bu operasyonun, başka estetik prosedürlerden daha uzun sürmesinin nedeni, liposuction uygulamasının yapılması ve alınan yağların tekrar bedene aktarılmasıdır. Münasebetiyle hem liposuction hem de yağların işlenmesi, birkaç saati bulacaktır. Yağlar, bedenden düşük güçle çekilmeli ve bir seferde, tümüyle dağıtılmamalıdır. Bu durumun göz gerisi edilmesi, popo halinin oluşturulamamasına neden olur. Kalıcı sonuçlar için, yağların yavaş ve dikkatli enjekte edilmesi değerlidir.

 

Brezilya Poposu Estetiği Sonrası Sonuçlar Ne Kadar Kalıcıdır?

Brezilya poposu operasyonundan sonra poponuzun son halini alması aylarca sürebilir. Bu süreç boyunca, bilhassa de ameliyattan sonraki birinci birkaç hafta popoya basınç uygulanırsa; transfer edilen yağ hücrelerinden kimileri yine bedeniniz tarafından emilebilir. Güzelleşme tamamlandıktan sonra, kiloda önemli ölçüde değişiklik yaşanmaz ve sıhhatinize dikkat ederseniz, elde edilen sonuç yıllarca hatta on yıllarca kalıcı olabilir.

 

Popo büyütme operasyonunun sonuçları ameliyattan çabucak sonra muhakkak olur fakat son halini alması ameliyattan 1 yıl sonra gerçekleşir. Zira yağın yerleşmesi vakit alır. Bu prosedürün sonuçları, doğal görünür ve doğal hissettirir. Lakin poponun hacmi vakitle azalabilir. Ameliyattan çabucak sonra elde edilen hacmin bir kısmı yani yağın bir kısmı bedeniniz tarafından emildiği için kaybolur (ortalama olarak enjekte edilen yağın %60-80’i kalıcıdır, kimi hastalarda daha azı kimilerinde daha fazlası kalıcı olabilir).

 

İyileştikçe ve daha hacimli bir popoya sahip olma isteğinizin gerçekleştiğini fark ettikçe, yeni imajınızdan memnuniyetiniz de artacaktır. Kilo alırsanız ya da verirseniz, ameliyatla elde edilen sonuç değişebilir. Zira transfer edilen yağ da, bedeninizin öteki bölgelerindeki yağlar üzere küçülebilir ya da büyüyebilir.

 

Brezilya Poposu Hangi Durumlarda Düşünülmelidir?

Brezilya poposunun, yaşlanma, kilo alıp verme, deri fazlalığı yahut öteki sebeplerle derisi sarkmış şahıslar için ülkü bir seçenek olduğunu söylemek mümkündür. Bu süreçte liposuctionve ameliyat yoluyla fazla deri kaldırılır, istenen bölgeye yağ enjekte edilir. Yağ grefti ile benzeri formda, sonuçlar uzun ömürlüdür, fakat kesin olarak alanın hacminin azalmasına neden olabilir – yeniden de daha sıkı görünüm kalıcıdır.

 

Bu operasyon ile, daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça oluşturabilir, fakat hastanın tercih ettiği cerrahin tecrübesine bağlı olarak, büsbütün istenen görünüme kavuşmak 6 ay kadar sürebilir. Bununla birlikte, sonuçlar uzun ömürlüdür ve kıyafetinizin üzerinizde daha şık durmasına yardımcı olabilir.

 

Yapısal olarak istenilenden fazla büyük olan popolar liposuction metodu ile küçültülür. Çok kilo kaybından ötürü çok fazla sarkma yaşanan durumlarda ise popoya cerrahi olarak dikleştirme süreci uygulanır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır; içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek üste gerçek askılama süreci yapılır. Sonrasında kesi sınırı dikişlerle kapatılır. Kalacak izler, tam poponun alt kıvrım alanlarına denk geleceğinden fazla muhakkak olmaz.

 

Brezilya Poposu (BBL) Uygulamasından Sonra Kilo Alırsam Ne Olur?

Operasyondan BBL’den sonra kilo alırsanız, yağ hücrelerinde de kilo alırsınız ve bu yükün nasıl dağılacağını varsayım etmek mümkün değildir. Brezilya popo estetiğinden BBL’densonra kilonun korunması en değerli kriterlerden biridir.

 

Brezilya Poposu Ameliyatından Sonra Gebe Kalırsam Ne Olur?

Her bayan hamilelik süreci farklı yaşar ve farklı bölgelerden kilo alırlar. Münasebetiyle, bir BBL’den sonra gebe kalırsanız doğal olarak kilonuz da değişecektir. Hamilelik sürecinde bedeniniz değişeceği için hamilelik sonrası devir için garanti vermek imkansızdır. Poponuz daha da büyüyebilir ya da bir rötuşa gereksinim duyabilirsiniz.

 

BBL Ameliyatı İçin En Uygun Sonuç Nedir?

Popo Estetiği TürkiyeDeneyimli bir cerrah, beden formunuz için en uygun boyut, hal ve cerrahi süreç konusunda karar vermenize yardımcı olacaktır. Muayene sırasında evvel aklınızda “ideal” popo ile ilgili bir fikir olması düzgün olabilir lakin sizin süreciniz sizin bedeninize nazaran uyarlanacaktır. Popo büyütme operasyonunun amacı büyük bir popo yaratmaktan fazlasıdır. Bu operasyondan, görünümünüzü güzelleştirmesinin yanı sıra ,doğallığınızın da korunması beklenir.

 

Popo Büyütme Operasyonunun Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Başarılı bir kalça büyütme ameliyatı, sizi yıllarca şad edebilir. Olağan koşullar altında popo büyütme ameliyatınızın sonuçları, uzun vadeli olacaktır. Silikon popo protezleri inançlıdır ve 10 yıldan fazla görünümünüzü koruyabilirsiniz. Yağ dokusu grefti, kendi dokularınızla birleşip kalıcı sonuçlar verecektir. Bu nedenle beden tipiniz ve hayat üslubunuz için en uygun boyutu seçmeniz çok kıymetlidir.

 

Popo büyütme operasyonunun yararlarını, hudutlarını anladığınızda ve heyet onaylı, tecrübeli bir plastik cerrah seçtiğinizde en düzgün sonuçları alacağınızdan emin olabilirsiniz. Başarılı popo büyütme operasyonu yıllarca sizi şad edeceğinden emin olabilirsiniz.

 

Popo Estetiği Büyütme İçin Uygun Bir Aday Mıyım?

Popo büyütme operasyonu, ferdî bir tercih olmalıdır. Bu operasyonu öteki birisinin isteği üzerine yahut rastgele bir ülkü imgeye ulaşmak için değil, sırf kendiniz için tercih etmelisiniz. Fizikî açıdan sağlıklıysanız, gerçekçi beklentileriniz varsa, poponuz simetrik değilse, poponuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız ve yuvarlaklık seviyesi ya da genel formu sizi mutsuz ediyorsa, uygun bir adaysınız demektir.

 

Brezilya Poposu Operasyonu Geçirebilmek İçin Muhakkak Bir Vücut Ölçüsünde yahut Kiloda Olmam Gerekir mi?

Her vakit değil. Birden fazla estetik cerrah, liposuction ile alınacak kâfi yağ bulunması için, Brezilya poposu operasyonu adaylarının ülkü kilolarından 10-15 kg daha fazla olmasını önerirlir (bunun sebebi alınan yağın saflaştırmadan geçirilerek azalacak olmasıdır). Lakin, cerrahınız operasyonu muvaffakiyetle gerçekleştirmeye yetecek ölçüde yağınız olduğunu söylüyorsa, kilonuz ve vücut ölçünüz kıymetli değildir. Birinci görüşmenizde şayet kâfi ölçüde yağınız olmazsa, cerrahınız popo protezi kullanmayı yahut Brezilya poposu operasyonundan evvel kilo almanızı önerebilir.

 

Brezilya Poposunda Yağ Hücreleri Nerelerden Alınabilir?

Brezilya poposu için kullanılacak yağ hücrelerinin, bedenin makul bir bölgesinden alınması gerekmez, zira liposuction birçok bölgede uygulanabilmektedir. Birçok hasta, yağların karın bölgesinden, bel bölgesinden ya da uyluklardan alınmasını tercih eder, zira böylelikle bu bölgelerde sağlanan incelmeyle sonuçlar daha bariz ve tesirli olur.

 

Brezilya Poposunda Yağ Transferi için Diğer Birisinin Yağ Hücrelerini Kullanabilir Miyim?

Hayır. Brezilya poposu operasyonunun sonuçları gerçekçidir, zira bedeniniz transfer edilen yağ hücrelerini tanır ve transfer edilen bölgedeki dokularla bir ortaya getirir. Şayet öbür birisinin bedeninden alınan yağlar sizin bedeninize transfer edilirse, poponuz bu yağları yabancı bir husus olarak algılar ve absorbe etmez.

 

Popo Protezi Ameliyatından Evvel Hangi Testler Gereklidir?

Genel anestezi uygulanacak her hastanın temel kan ve idrar testleri, bayan hastaların ayrıyeten gebelik testi yaptırmaları gerekir. Cerrahınız görüşmeniz sırasında sizi bu bahiste bilgilendirecektir.

 

Popo Protezi Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Ameliyat öncesi cerrahınız görüşmeniz sırasında sizinle detaylı olarak konuşulacaktır. Prosedür sırasında anestezi uygulanacağı için rastgele bir ağrı hissedilmez. Ameliyattan sonra yaşayabileceğiniz her türlü ağrı ve rahatsızlık ilaç yoluyla çözülecektir. Bu ağrı ve rahatsızlıklar çoklukla birkaç gün içerisinde hafifler.

 

Popo Protezi Sonrası İşe Ne Vakit Dönebilirim?

Zaman, uygulanan prosedüre ve hastaya bağlı olarak değişmektedir. Kimi hastalar cerrahi operasyonları başkalarından daha rahat geçirirler. Fakat birçok hasta 7-10 gün içerisinde işe dönebilir. Cerrahınız gerekli mühlet konusunda sizi bilgilendirecektir. Şayet komplikasyonlar gerçekleşirse, işten daha uzun müddet uzak kalmanız gerekebilir.