Liposuction Uygulaması

Hakkında Her Şey

Liposuction operasyonu, bedenin farklı bölgelerindeki fazlalık yağları alarak, bedeninizin sınırlarını ve orantısını düzgünleştirir. Liposuction sizi inceltir, tekrar şekillendirir ve bedeninizden duyduğunuz memnuniyeti artırır.

 

Liposuction ameliyatı konsept olarak kolay görünebilir, fakat öbür tüm ameliyatlar üzere, aslında hayli detaylı bir prosedürdür. Nitelikli bir cerrah, liposakşın olarak da bilinen liposuction prosedürüyle alakalı her bahiste güzel seviyede eğitimlidir ve prosedürü size istediğiniz kadar detaylı olarak anlatabilir.

 

Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction NedirLiposuction (liposakşın) hem bayanlarda hem de erkeklerde, karın yağı aldırma ile bu bölgenin şekillendirilmesinde çok tesirlidir. Bilhassa karnın alt bölgesi diyet ve antrenmana sağlam olma eğilimindedir. Bu sebeple en formunda ve faal beşerler bile görünüşlerinden rahatsızlık duyabilirler.

 

Hamilelik ve sezaryen doğum üzere süreçler, karnın alt bölgesinde deformasyonlara neden olabilir. Bu deformasyonlar idman ve diyetle düzeltilemeyebilir. Karındaki yağın büyük kısmı cildin çabucak altında bulunduğundan, liposuction ile kolaylıkla alınabilir. Lakin, bağırsak ortaların üzere karnın derinliklerinde bulunan yağlar (bağırsakların aralarında) liposuction’la alınamazlar zira bu önemli komplikasyon riski doğurur. Karın bölgesinde liposuction, karın germe ameliyatıyla bir ortada da gerçekleştirilebilir.

 

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, ciltte küçük kesilerin yapılarak ve yağ ceplerine kanül ismi verilen bir aletin yerleştirilmesi ile uygulanan cerrahi bir operasyondur. Bu kanül, fazla yağı almak için bir suction aracına ya da şırıngaya bağlıdır. Genel anestezi uygulanarak yapılan bu ameliyat sonrası hastalar çoğunlukla birebir gün konuta dönebilirler.

 

LiposuctionLiposuction öncesi sonrasıLiposuction nedir 

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuction TürkiyeVücutta liposuction ameliyatının yaygın olarak uygulandığı bölgelerin kimileri şunlardır:

 

Yüz, Boyun ve Çene için Liposuction

Çene, boyun ve gıdı liposuction bu bölgelerdeki yağları almak için uygulanan bir usuldür. Yüz liposuction’ı bu bölgelerdeki fazlalık yağları alarak, hastaya daha genç bir imaj kazandırır. Tesirli ve inançlı bir prosedürdür. Yüz liposuction’ı ekseriyetle mikro-kanül kullanarak gerçekleştirilir. Kimi durumlarda yüz liposuction’ı, yüz için uygulanan öteki cerrahi tekniklerden daha tesirlidir.

 

Kol Bölgesinde Liposuction

Kolda uygulanan liposuction’da memnuniyet oranı yüksektir. Bu operasyonla elde edilen incelik, bedenin geneline daha biçimli bir görünüm kazandırabilir. Kol liposuction’ı kol germe ameliyatıyla bir ortada gerçekleştirilebilir.

 

Kadınlarda Göğüs İçin Liposuction

Çok büyük göğüsler, bayanlarda sırt ve boyun ağrılarına, baş ağrısına ve düşük özgüvene yol açabilir. Liposuction, başka göğüs cerrahisi operasyonlarına kıyasla, daha az invazif ve daha tesirli bir ameliyattır. Fazlalık yağların liposuction ile alınması, göğüslerde doğal olarak dikleşme tesiri yaratır, zira göğüsleri aşağıya çeken yük bu operasyonla azaltılmaktadır.

 

Popo Bölgesinde Liposuction

Popo bölgesi gaye alındığında, poponun şekillendirilmesi, hacminin azaltılmasından daha değerlidir. Popodan çok ölçüde yağ aldırmak, asimetrik, yumrulu ve sarkık bir manzaraya neden olabilir. Popo bölgesi, bedenin genel estetik görünüşü açısından kıymetlidir. Popo bölgesinde uygulanan liposuction büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilmelidir.

 

Basen Bölgesinde Liposuction

Basen liposuction’ı daha formlu çizgiler yaratmakta çoklukla başarılıdır. Bu liposuction prosedürü ekseriyetle bayanlarda uygulanır zira erkekler bu bölgede yağ sorunu yaşamaya bayanlar kadar eğilimli değildirler. Basen bölgesinin görünümünü güzelleştirmek için liposuction yaptıran hastaların, istenen çizgilere kavuşmak için ek prosedürlere gereksinimlere olabilir. Basen liposuction’ı ekseriyetle genel anesteziyle yapılır. Genişletilmiş karın germe ameliyatıyla bir ortada gerçekleştirilebilir.

 

Uyluk Bölgesinde Liposuction

Tüm uyluk bölgesinde liposuction uygulanması (çevresel liposuction), şişkinlikte artmaya ve düzgünleşme müddetinde uzamaya yol açtığı için tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine uyluk liposuction’ı birer ay ortayla gerçekleştirilen bir operasyonlar serisi olarak uygulanmalıdır. Uyluk liposuction’ı uyluk germe operasyonuyla bir ortada gerçekleştirilebilir.

 

Karın Bölgesinde Liposuction

Liposuction hem bayanlarda hem de erkeklerde, karın bölgesini şekillendirmede çok tesirlidir. Bilhassa karnın alt bölgesi diyet ve idmana güçlü olma eğilimindedir. Bu sebeple en formunda ve faal beşerler bile görünüşlerinden rahatsız olup göbe yağı aldırma sürecine muhtaçlık duyabilirler. Hamilelik ve sezaryen doğum karnın alt bölgesinde bozulmalara neden olabilir. Bunlar da idman ve diyetle düzeltilemezler. Karındaki yağın büyük kısmı cildin çabucak altında bulunduğundan, karın yağı aldırma liposuction ile kolaylıkla yapılabilir. Öte yandan karnı yağı aldırma karnın derinliklerinde (bağırsakların aralarında) bulunan yağlar için uygulanmaz. Liposuction bu bölgede uygulanırsa önemli komplikasyon riski doğurur. Karın (karın yağ aldırma)liposuction’ı, karın germe ameliyatıyla bir ortada da gerçekleştirilebilir.

 

Gövdenin Yan Bölgelerinde Liposuction

Erkeklerde yan bölge yağlanması kemer bölgesinin çabucak üstünde gövdenin yanlarında ve sırtta yer alır. Liposuction bu bölgelerin imajını kıymetli ölçüde güzelleştirebilir ve kemer üstünden taşan yağların ölçüsünü azaltabilir. Bayanlarda ise sutyen hizasının altında, gövdenin yanlarında ve sırtta yer alan yağlar maksat alınır.

 

Yan bölge liposuction’ı, hastanın ameliyat sırasında dönmesini ve cerrahın sırta ulaşımını mümkün kılması için lokal anestezi ile yapılır. Genel anestezi altındaki bir hastayı döndürmek tehlikelidir, zira bu teneffüs tüpünün durumunu etkileyebilir. Yan bölge liposuction’ı beden germe ile bir ortada yapılabilir.

 

Erkeklerde Göğüs İçin Liposuction

Liposuction erkeklerde de bir göğüs küçültme operasyonu olarak uygulanabilir, lakin öncelikle makul faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Cerrah göğüsteki fazlalık dokunun yağ mı yoksa bez dokusu mu olduğunu tespit etmelidir. Şayet göğüs yüklü olarak yağ dokusundan oluşuyorsa, liposuction, göğüslerin boyutunu azaltmak ve göğsün manzarasını uygunlaştırmak için olağanüstü bir metottur.

 

Eğer göğüsteki büyümenin sebebi bez dokuysa, liposuction bir seçenek değildir, hormonal tedaviler ya da ilaç tedavileri uygulanmalıdır. Şayet göğüsler asimetrikse ya da form bozukluğu varsa, hasta öncelikle tümör var mı diye denetim edilmelidir. Göğüs röntgeni, tümörleri ve göğüs kanserini tespit etmenin en tesirli tekniğidir.

 

Daha az yaygın bölgeler ortasında bilekler, kalçaların iç kısımları ve sırtın üst kısmı vardır. Her hasta için en uygun olan bölge farklıdır zira herkes diyet ve idmana farklı karşılık verebilir. Alanında uzman plastik cerrahlar, uygulama öncesinde hastalarıyla liposuction sürecinin sonuçları ile ilgili bilgi verebilir.

 

Liposuction’ın Yararları Nelerdir?

Daha az yaygın bölgeler ortasında bilekler, kalçaların iç kısımları ve sırtın üst kısmı vardır. Her hasta için en uygun olan bölge farklıdır zira herkes diyet ve antrenmana farklı yanıt verebilir. Alanında uzman plastik cerrahlar, uygulama öncesinde hastalarıyla liposuction sürecinin sonuçları ile ilgili bilgi verebilir.

 

Liposuction -kilo verme formülü olmasa da - beden biçiminin güzelleştirilmesinde ve bedenin genel görünümünün geliştirilmesinde epey başarılıdır.Bu bölgeler kalça, uyluk, kol, göğüs, karın, basen, çene, boyun ve beldir.

 

Liposuction pek çok bölgeye uygulanan tesirli bir prosedürdür. Birebir vakitte şayet dikkat edilirse sonuçları, uzun ömürlü olur.

 

Liposuction ameliyatı hastalarında, operasyon sonrasında kilo alınabileceğine ait kaygıya sıklıkla rastlanır. Lakin sağlıklı bir ömür biçimi, nizamlı antrenman, sonuçlarınızı müdafaanız muhakkak mümkündür.

 

 

Liposuction Kimlere Yapılır?

Bu operasyon için en uygun olan adaylar, ortalama yahut ortalamanın birazcık üstünde kiloda olan, sağlıklı, diyet ve idmanla kaybolmayan bölgesel yağları bulunan bireylerdir. Liposuction, selülitli ya da gevşek, sarkık cildi olan hastalar için tesirli bir tedavi değildir.

 

Liposuction cerrahi bir operasyondur ve her operasyonda olduğu üzere riskleri vardır. Bu sebeple liposuction yaptırmak için sıhhatinizin yerinde olması gerekir. Kalp hastalığı, diyabet yahut , bağışıklık sistemi sorunu olan şahıslara liposuction önerilmez.

 

Prosedürden Evvel Neler Yapmalısınız?

Liposuction Prosedürden Evvel Neler YapmalısınızLiposuction’ın, yaygın bir prosedür olsa da, cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Liposuction düşünen şahısların, prosedür hakkında ayrıntılı bilgi almak, beklentileri hekim ile ayrıntılı pahalandırmak kıymetlidir.

 

Liposuction’dan 2 hafta evvel, kanın pıhtılaşmasını engeleyen aspirin üzere ilaçları ve vitaminleri bırakılması önerilir. Sigara her operasyonda olduğu üzere en az 2 hafta evvel bırakılmalıdır. Operasyon günü rahat kıyafetler tercih edilmeli ve bir gün evvel âlâ uyunmalıdır.

 

Eğer operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilecekse, operasyondan en az 6 saat evvel rastgele bir şey tüketilmemelidir.

 

Liposuction Kaç Saat Sürer?

Operasyonun kesin müddeti, liposuction cinsine ve liposuction’ın uygulandığı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişse de çoklukla operasyon 1-4 saat ortasında gerçekleştirilir. Sırt ve göbek yağı aldırma üzere daha büyük bölgelere uygulanan prosedürler öteki bölgelere nazaran daha uzun sürebilir.

 

Liposuction Ne Kadar Müddette İyileşir

Liposuction sonrası tam güzelleşme 4-6 hafta ortasında gerçekleşir. Fakat hafif yürüyüşlere hatta işe 2 ila 4 gün ortasında dönülebilir.

 

Liposuction Sonrası Spora Ne Vakit Başlanır?

Egzersize başlamadan evvel cerrahınıza danışmalısınız. Birçok estetik cerrah, hastaları liposuction’dan sonraki 2-4 gün içerisinde hafif bir yürüme rutinine başlamaya önerir. Hafif idman bacaklarda pıhtı oluşumunu ve öbür ameliyat sonrası komplikasyonları önlemeye yardımcı olur.

 

Hastalar çoklukla liposuction’dan sonraki 2 hafta içerisinde aktivite seviyelerini artırmaya başlayabilirler. Lakin uygunlaşmak için kâfi süreyi tanımak hedefiyle, en az bir ay boyunca ağır idmandan uzak durmak yararlı olacaktır.

 

Liposuction İz Bırakır Mı?

Liposuction iz bırakır. Fakat bu izler çok küçüktür. Ayrıyeten hekiminiz tüm kesileri bedeninizin doğal sınırları içerisinde zımnî kalacak formda oluşturmaya itina gösterir. Birçok hasta bu zorlukla fark edilen izlerden rahatsızlık duymazlar.

 

Ne Vakit Çalışmaya Geri Dönebilirim?

İyileşme müddeti hastadan hastaya değişir fakat çoklukla operasyondan 2-4 gün sonra işe dönmek mümkündür. Gerekli müddet, tedavinin uygulandığı bölgeye ve bedeninizin doğal güzelleşme sürecine bağlıdır. Şayet önemli manada fizikî uğraş gerektiren bir işiniz varsa, daha uzun müddet müsaade almanız gerekebilir.

 

Liposuction Muteber Mi?

Vücudundaki yağlardan tesirli ve süratli bir formda kurtulmayı sağlayan liposuction epeyce inançlı bir estetik operasyondur. Liposuctionda da her cerrahi operasyonda yaşanabilecek kanama, enfeksiyon durumlarla karşılaşılabilir.

 

Yağ Aldırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction bedenin belli bölgelerindeki fazlalık yağları uzaklaştırmak için tesirli bir prosedürdür. Lakin, bu uygulama sonrası tekrar yağlanma ve kilo alımı olabilir. Lakin liposuction (liposakşın) yaptıran hastalar, idman ve beslenme rutinlerin çok dikkat etmelilerdir. Aksi durumda, bedenlerinin daha evvel kilo sorunu yaşamadıkları bölgelerinde de yağlanma sorunu olabilir.

 

Yaşam Tarzı

Her hastanın besin ve ömür biçimi istikametinden gereksinimleri farklıdır. Liposuction’dan sonra uyulması gereken sistem de şahsa nazaran değişiklik gösterebilir. Birçok hasta liposuction’ı daha sağlıklı bir ömür üslubuna bir başlangıç olarak görmektedir.

 

Beslenme

Hastalar liposuction’dan sonra çokça yağsız protein kaynağı, kalsiyum istikametinden varlıklı süt eseri, taze meyve ve zerzevat ve tam tahıl tüketmelilerdir. Daha bireye mahsus beslenme tavsiyeleri için, bir beslenme uzmanıyla görüşülmesi önerilir.

 

Egzersiz

Düzenli idman kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve depresyon riskinizi düşürdüğü için genel sıhhat durumu açısından çok yararlıdır. Liposuction’dan sonra hastaların birdenbire ağır bir idman rutinine başlamaları gerekmez.

 

Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktivite kilo alımını önlediği ve kasları belirginleştirdiği için kıymetlidir. Hastaların haftada en az 5 gün fizikî aktivite gerçekleştirmeleri tavsiye edilir. Tempolu koşu, yürüyüş, bisiklete binme, yoga, yüzme, dans kursları ve emsal aktiviteler tercih edilebilir.

 

Liposuction Hakkında Yaygın Olarak Bilinen Yanlışlar

Liposuction, yaşlılar içindir.

LiposuctionLiposuctionın, sırf yaşlı beşerler için olduğu bir efsanedir. Gerçek şudur ki, her yaştan hastalar için büsbütün sağlıklı ve inançlı bir prosedürdür. Süreç -herhangi bir sağlıklı bireyde- inançlı bir formda makul yağ kesimlerinin çıkarılmasıdır.

 

Kilo vermenize yardımcı olur.

İnsanların bu prosedürü takip etmelerinin en büyük sebeplerinden biri, kıymetli ölçüde kilo kaybına yardımcı olacağını sanmalarıdır. Lakin prosedür tamamlandıktan sonra birçok hasta, sırf 3 ila 5 kilo ortasında bir yağ kaybı yaşar. Münasebetiyle liposuction için adayların birden fazla, sağlıklı kilo aralıklarının yüzde 30’u içindedir. Prosedür sadece -tüm kilo verme süreci boyunca- eritilemeyen belli yağ alanlarını ortadan kaldırmaya yöneliktir.

 

İnatçı göbek yağlarını ortadan kaldırır.

Vücutta iki tip yağ bulunur ve liposuction, bunlardan sadece birine yardımcı olur. Subkutan -deri altı olarak da bilinir- yağ, cildin altında ve kasın üstünde bulunan yağdır. Viseral -intraabdominal olarak da bilinir- yağ ise kasların altında bulunur. Birçok göbek yağı viseraldir ve bu nedenle bu prosedür ile çıkartılamaz. Liposuction sırasında çıkarılan yağ, deri altı yağıdır.

 

Yağ kaybı için kalıcı bir tahlil değildir.

İşlem sırasında çıkarılan yağ, hiçbir vakit geri gelmez. Bu yağ -hayatınızın geri kalan tüm kısmı boyunca- bedeninizden uzaklaşmıştır. Sağlıklı bir beslenme programına bağlı kaldığınız ve antrenman yaptığınız takdirde, bedeninizde kalan yağ, biçimsiz ve kat kat olacak formda durmayacaktır.

 

Selüliti yok eder.

Ne yazık ki, selüliti yok etmez. Bunun nedeni, selülitin -derideki konnektif doku ile yahut subkutan yağ büyümesinin genişlemesi ile ilgili sorunlar gibi- birçok faktörün bir ortaya gelmesiyle oluşmasıdır. Liposuction, rastgele bir formda bu dokuların görünme biçimini değiştiremez, bundan çok yağ hücrelerinin hacmini azaltır. Selüliti daha düzgün tedavi edebilecek öbür süreçler vardır münasebetiyle selülit nedeniyle liposuctiona yönelmeniz anlamsız olacaktır.

 

Liposuction Hakkında Sorular ve Cevapları

Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Kilo Alınır Mı?

Yağ aldırma ameliyatı ülkü görünüme kavuşmayı sağlayan uygulamalardan biridir. Bu üzere ameliyatlar kilo verme usulü olarak değerlendirilmemelidir. Prosedür tamamlandıktan sonra aşikâr ölçüde yağ kaybı yaşanır lakin; beslenme ve ömür formuna dikkat edilmez yağların tekrar oluşması ile kilo alımı gerçekleşir.

 

Liposuction Yağ Kaybı İçin Kalıcı Bir Tahlil Müdür?

Liposuction sonrası şayet beslenme ve ömür haline dikkat edilmezse tekrar yağ oluşumu gerçekleşir. Sağlıklı bir beslenme programına bağlı kaldığınız ve idman yaptığınız takdirde, kavuşulan görünüm korunabilir.

 

Liposuction Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Liposuction ile ilgili en temel yanlış bilgi bir kilo verme yolu olarak görülmesidir. Liposuction sonrasında birden fazla hasta, sadece 3 ila 5 kilo ortasında bir yağ kaybı yaşayabilir. Münasebetiyle liposuction için adayların birçok, sağlıklı kilo aralıklarının yüzde 30’u içinde olduğu düşünülebilir. Bu prosedürle kilo verme sürecinde eritilemeyen yağların alınması mümkündür.

 

Liposuction Selüliti Yok Eder Mi?

Ne yazık ki, selüliti yok etmez. Bunun nedeni, selülitin birçok faktörün bir ortaya gelmesiyle oluşmasıdır. Liposuction, rastgele bir formda bu dokuların görünme biçimini değiştiremez, daha çok yağ hücrelerinin hacmini azaltır. Selüliti daha yeterli tedavi edebilecek öbür süreçler vardır münasebetiyle selülit nedeniyle liposuctiona yönelmek anlamsız olacaktır.

 

Liposuction ve Karın Germe Birlikte Uygulanır Mı?

Liposuction ve karın germe birçok hasta için yeterli bir kombinasyondur. Amerikan Plastik Cerrahlar Topluluğu’nun 2012 yılında yaptığı bir çalışmaya nazaran, iki operasyonu kombine halde yaptıran hastaların %98’i artık olsa yeniden bu türlü yapmayı tercih edeceklerini, %99’u bu kombinasyonu diğer insanlara da önerdiklerini belirttiler. Çalışmaya nazaran bu kombinasyondan memnuniyet oranı %99’un üzerinde ve bu oran iki prosedürün de tek başına memnuniyet oranlarından çok daha yüksek. Bu iki prosedürün kombine edilmesi birebir vakitte toplam düzgünleşme mühletini kısaltmaktadır.

 

Göbekten Yağ Aldırma Mümkün Mü?

Göbek bölgesinde oluşan yağlardan spor, diyet ile kurtulmak öbür bölgelere nazaran daha zordur. O nedenle bu bölgenin görünümünü düzgünleştirmek için göbekten yağ aldırmak düşünülebilir. Karın bölgesinde yaşanan sarkmalardan ve oluşan yağlardan kurtulmak için alanından uzman tecrübeli bir cerraha danışmak kıymetlidir.

 

Lipomatik Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada hem genel anestezi hem de lokal anestezi uygulanabilir. Hangisinin kullanacağına yağ aldırma sürecinin gerçekleşeceği bölgenin büyüklüğüne nazaran karar verilir. Lipomatik yağ aldırmada, muayenede uygulama yapılacak bölge belirlenir. Bu belirlenen bölgeye titreşimli kanüller ile ufak delikler açılır. Akabinde alınması gereken yağ bu küçük deliklerden alınır.

 

Vaser Liposuction Nedir?

Bu uygulama yağlanma yaşanan bölgelerden yağların ince kanüller yardımı ile alınması sürecidir. Vaser Liposuction tek başına da uygulanabilir. Lakin gereksinime nazaran, göğüs estetiği, karın germe operasyonları ile kombine uygulanabilir.

 

Liposuction Sonrası Ödem Ne Vakit Geçer?

Liposuction uygulamasından sonra ödem ve morluklar yaşanır. Bu nedenle de alınan yağın tesiri birinci vakitlerde farkedilmez. Ödem, ortalama 15-20 gün içerisinde azalmaya başlar. Düzgünleşme sürecinde beden çizgileri yavaş yavaş belirginleşmeye başlar.

 

Liposuction Kaç Vücut İnceltir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, liposuction direkt kilo verdirme prosedürü değildir. Lakin bu uygulama ile incelme sağlanır. Kaç vücut incelme yaşanacağı ise şahıstan bireye nazaran farklılık göstermektedir. Liposuction ile 1-5 vücut ortası incelme sağlanabilir.

 

Yağ Aldırma İz Bırakır Mı?

Uygulama sonra iz kalır lakin bu izler çok küçüktür. Tecrübeli ve uzman bir tabip tercih ettiyseniz, tüm kesileri kapalı kalacak biçimde oluşturmaya itina gösterir. Bu nedenle de,izlerden rahatsızlık duyulmaz.

 

Erkekler Liposuction Yaptırabilir Mi?

Liposuction’ı düşündüğümüzde, aklımıza, estetik gayelerine ulaşmak için basamakları tırmanan bayan profilleri gelebilir. Meğer ki, liposuction erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Sonuç olarak diyet ve idmana karşılık vermeyen inatçı yağların bulunduğu küçük alanlar, her iki cinsiyet için de sorun olabilir. Erkekler için de liposuction sonuçları etkileyici olabilir. Liposuction ile alınan sonuçlar, insanların beden çizgilerini güzelleştirmek için neden bu metodu seçtiklerini açık bir biçimde ortaya koymaktadır.

 

Liposuction, kilo kaybı için bir usul olarak tasarlanmamıştır. Lakin beden biçimini düzeltmek ve beden formunun genel görünümünü güzelleştirmek için, bedenin muhakkak bölgelerindeki küçük yağ kesimlerini çıkarmada hayli başarılıdır. Genel olarak bu bölgeler kalça, uyluk, kol, göğüs, karın, basen, boyun/çene çizgisi ve beldir. Bahis erkek hastalara geldiğinde, karın ve bel etrafındaki yağlanma için liposuctionın tercih edildiği sıklıkla gözlemlenir.

 

Aynı vakitte, erkeklerde göğüs küçültmenin sağlanması için de kullanılan yaygın bir araçtır. Bu durumda -jinekomastiye bağlı olarak gelişen- fazla doku, daha erkeksi bir fizik elde etmek için çıkarılır. Bir başka yandan çene çizgisine uygulanan liposuction da, daha halli ve erkeksi bir boyun/çene sınırı sağladığı için giderek tanınan hale gelmiştir. ”Çift çene” görünümünden kurtulmak için bu süreç, son derece yararlıdır.

 

Sonuç olarak bu prosedür, bayan ve erkekler için, yüzü ve bedeni şekillendirmede kusursuz bir yaklaşım olabilir. Bu prosedürü düşünüyorsanız, tecrübeli bir cerrahla görüşmeniz değerlidir. Zira bu görüşme, amaçlarınıza ulaşmanız için yanlışsız bir usul olduğundan emin olmanızın birinci adımı olacaktır.

 

Obezite Liposuction İle Tedavi Edilebilir Mi?

Hayır. Bir liposuction adayı ülkü kilosunda yahut ülkü kilosuna yakın olmalıdır. Liposuction adayının maksadı imgesini daha güzel hale getirmek ve daha düzgün sınırlara sahip olmak olmalıdır. Liposuction’ın hedefi, diyet ve antrenmanla kurtulamadığınız bölgesel yağları uzaklaştırmaktır. Operasyon sırasında cerrah 4,5 kilodan yahut 5 litreden daha fazla yağ almamalı. Çok ölçüde yağ alınması sıvı dengesizliğine ve önemli komplikasyonlara yol açabilir.

 

Kompresyon Giysisi Ne Mühletle Giyilmelidir?

Bu müddet, size özel olarak uygulanan prosedüre ve tabibin tercihlerine bağlıdır. Kimi durumlarda kompresyon giysisini 6 haftaya kadar giymek gerekirken, kimi durumlarda, bilhassa de açık tümesan liposuction ameliyatı tercih ederseniz, kompresyon giysisini sadece birkaç gün giymek kafidir.

 

Liposuction Ziyanlı Mıdır/Liposuction Ziyanları Nelerdir?

Vücudundaki yağları aldırmak için tesirli bir prosedür olarak liposuction karşımıza çıkıyor. Lakin her uygulama üzere alanında uzman tecrübeli hekimler tarafından uygulanmalıdır. Şayet orantısız bir halde uygulanırsa ziyanlı bir uygulamadır. Örneğin gıdı liposuction yahut göbekten yağ aldırmak isteniyorsa ve hastanın bedeninden gereğinden az ya da fazla yağ alınması halinde hasar oluşabilir.

 

Lazer Liposuction Nedir?

Lazer liposuction ile gevşek ve sarkmış deriyi sıkılaştırmak; tıpkı vakitte yağ depolarını eriterek aşikâr bölgelerdeki sınırları uygunlaştırmak amaçlanır. Bu uygulama, lokal ya da sedasyon anestezisi ile yapılabilir. Lakin lazer liposuction da tecrübeli uzman tabipler tarafından yapılmalıdır.

 

Yanaktan Yağ Alıdırma (Bişektomi) Liposuction Formülü Midir?

Bişektomi ve liposuction farklı uygulamalardır. Yanaktaki yağ birikiminin çekilerek alınması sürecine yanaktan yağ aldırma (bişektomi) denir.

 

Liposuction Sonrasında Yağlar Tekrar Oluşabilir Mi?

Ne yazık ki liposuction sonrasında siz şartları sağlarsanız yağın tekrar oluşması mümkündür. Genelde hasta ameliyattan sonra ne kadar kilo alırsa sonuçları o derece daha az çarpıcı olur.

 

Hasta, liposuction sonrası kilosunu korursa yağ geri dönmeyecektir (ve ülkü sonuçlar birebir halde kalacaktır). Örneğin, hasta liposuction öncesinde 59 kiloysa ve liposuction operasyonu ile 3 kilosu alındıysa, hasta 56 kilo ve altında kalırsa yağ geri dönmeyecektir.

 

Hasta operasyondan sonra az ölçüde kilo, örneğin 2 kilo alırsa, bedendeki yağ hücreleri biraz daha büyür. Bu hafif kilo alımı sonuçları olumsuz istikamette etkileyebilir ana genel olarak liposuction ile güzelleştirilen beden formu hala görünür olacaktır zira tedavi edilen bölgede öteki bölgelere kıyasla daha az yağ hücresi bulunur (ve böylece bu bölgede daha az genişleme olur).

 

Son olarak, önemli ölçüde kilo alımı (örneğin beden tartısının %10’u kadar) durumunda yeni yağ hücreleri tedavi edilen bölgeler de dahil olmak üzere bedenin tüm bölgelerinde oluşur. Lakin yeni yağ hücresi üretimi genelde tüm bedende eşit oranla gerçekleştiği için yağ, tedavi görmeyen bölgelerde tedavi gören bölgeye oranla daha fazla oluşur. Böylelikle operasyon sonrasında önemli ölçüde kilo alan hastaların birden fazla, liposuction operasyonu geçirmeden evvelki hallerine nazaran tekrar de daha yeterli görünür.

Hakkında Her Şey

Mükemmel kıvrımlara ve fit bir görünüme kavuşmak mümkün.

 

Karın Germe Ameliyatında Başarı

Karın bölgesinde kilo verme, hamilelik üzere nedenlerden ötürü deformasyonlar oluşabilir. Bu durum istenmeyen görünümlere sebep olduğu durumlarda karın germe ameliyatı uygulanabilir. Şayet siz de karın bölgenizdeki sarkma, çatlak ve gevşeklik üzere sıkıntılardan şikâyetçiyseniz alanında uzman tecrübeli bir cerrahlarımızla görüşüp ameliyatınızı planlayabilirsiniz.

 

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nedir?

Karın germe ameliyatında, karnın alt ve orta bölgelerinden fazla yağ ve deri dokusu alınır; akabinde karın duvarı kasları sıkılaştırılır. Bu operasyon, karındaki çıkıntılı manzarayı değerli ölçüde azaltabilir. Karın gerdirme, görünüşünüzü daha hoş hale getirirken, özgüveninizi de artırabilir.

 

Karın germe operasyonları, zayıflamış karın kasları yahut deri fazlalığı olan hastalarda olağanüstü sonuçlar yaratmaktadır. Ve birçok durumda, şayet istikrarlı beslenir ve tertipli antrenman yaparsanız, sonuçlar uzun ömürlüdür.

 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde hekiminiz, muayene sırasında yapacağı incelemede uygulayacağı teknik, derinin alınacağı bölge üzere hususlara karar verir. Bu operasyonla göbeğin alt kısmında bulunan deri kalitesi zayıflamış, çatlakların daha çok oluştuğu bölge alınır, kas ayrışması ve duruma nazaran fıtıklar var ise onarılır, ek olarak yeni bir göbek deliği yapılır. Göbek deliği de uygun duruma getirilebilmesi maksadıyla yine oluşturulabilir. Birbirinden uzaklaşmış kasları tekrar birbirine yaklaştırılır ve bu sayede düz bir karna sahip olduğunuz bir korse tesiri yaratılır.

 

Ameliyat alanına komşu lakin doku çıkartılması yapılmayan bölgelerde yağ doku fazlalıkları mevcut ise liposuction bu bölgelere uygulanarak daha tesirli sonuçlar alınabilir. Birebir vakitte gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılır ve sıkı bir görünüm oluşması sağlanır.

 

Ameliyat sonucundaki kesiler estetik dikiş ile dikilerek güzel görünmeyen izlerin oluşumu önlenir. Bilhassa hamilelikten yahut çok kilo alıp vermekten kaynaklı olarak oluşan karın sarkması, gevşeklik ve çatlak görünümlü deri sorunlarına tahlil sağlanmış olur.

 

 

Karın Germe Ameliyatı Metotları Nelerdir?

Karın germe ameliyatlarında çeşitli teknikler kullanılmaktadır. En uygun tekniğin hangisi olacağı, hastanın anatomisine, fazla derinin ölçüsüne ve bulunduğu bölgeye, hatta tercih ettiği kıyafetlere nazaran belirlenir. Bu neden plastik cerrahlar, muhtemel yara izinin/kesi bölgesinin kıyafetin altında kalmasının sağlanması gayesiyle işaretlemelerin yapılması için hastalarından en sevdikleri ya da en sık giydikleri mayo, iç çamaşırı ya da pantolonları getirmelerini isteyebilirler.

 

Yatay kesiyi her vakit iç çamaşırının gizleyeceği bölgede yapmak her vakit ülküdür, böylelikle iç çamaşırı yarayı gizleyebilir. Birtakım hastalar, ülküden daha uzun olan ve daha yüksek bir pozisyonda olan yara izlerini kabul etmek durumunda kalabilir. Bu, üst karınlarında büyük ölçüde fazlalık deri olan hastalar için gerekli bir durum olabilir.

 

Yaygın olarak kullanılan 3 farklı karın germe tekniği vardır.

Tam Karın Germe Ameliyatı (Tam Abdominoplasti)

Karnın altında kasık bölgesi orta sınırdan her iki tarafta kalça kemiği üst ön çıkıntısına gerçek uzanan kesiler yapılarak gerçekleştirilir. Tam karın germe ameliyatında, karın kasları sıkılaştırılır, göbek deliğinin altındaki ve üstündeki gevşek deri ve yağ birikintileri alınır. Göbek deliği etraftaki ciltten ayrılır ve deri gerildikten sonra göbek deliği için yeni bir dairesel kesi oluşturulur. Zira göbek deliğinin orjinal yeri de fazla deriyle birlikte alınır. Bu durum, daha küçük ve orantılı bir göbek deliği oluşturma fırsatı sunar.

 

Genişletilmiş Karın Germe Operasyonu (Modifiye Abdominoplasti)

Modifiye karın germe, sırf cilt gevşekliğinden yahut karın kası zayıflığından şikayetçi olan hastalar için önerilir. Yatay kesi tam abdominoplasti kesisinden daha uzun tasarlanarak, belin yan taraflarına hakikat uzatılarak yapılır, bu durumda bedene geriden bakıldığında kesi çizgisi yanlardan görünebilir.

 

Genişletilmiş karın germe ameliyatı, standart tekniğe nazaran daha geniş bir alandan daha fazla deri aldığı için genelde çok fazla kilo kaybeden hastalar için kullanılır. Karnın özgür bırakılması ve fazlalık deri çıkarıldıktan sonra yine pozisyonlandırılması için yuvarlak bir kesi yapılmasını da gerektirir.

 

Vücut sınırlarının hafif seviyede düzenlenmesini sağlar. Lakin sonuçlar tam karın germe kadar besbelli değildir.

 

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti)

Mini karın germe operasyonu, kilo verme ya da hamilelik sonrasında fazlalık derinin doğal olarak yayılmasına bağlı olarak asgarî güzelleştirme yarattığından yalnızca muhakkak hastalar için uygundur.

 

Kasığın üstünde 10-20 santimetre üzerinde bir kesi oluşturulması ile gerçekleştirilen küçük karın germe operasyonu, üst karın bölgesindeki fazlalık derinin alınması ya da göbeğin yine pozisyonlandırılması üzere şikayetlerle ilgili güzelleştirme yaratmaz.

 

Mini karın germe, ekseriyetle göbek deliği altındaki gevşek cilt ve kas zayıflığı sorunları için uygulanır. Fakat göbek deliği üzerinde de uygulanabilir. Alınan fazlalık deri ölçüsü az olduğundan ve uygulanan kas sıkılaştırma çok kapsamlı olmadığından, göbek deliğinin ayrılması gerekmez. Oluşturulan kesi de, tam karın germe ameliyatında oluşturulandan çok daha kısadır.

 

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

En uygun adaylar, nispeten formunda olan, lakin diyet ve idmanla kurtulamadıkları büyük yağ fazlalıklarından yahut gevşek karın derisinden şikayetçi olan bayanlar ve erkeklerdir. Bu ameliyat bilhassa de, birden fazla kere gebe kalarak karın kaslarını ve derisini zaten düzelemeyecek ölçüde esnetmiş olan bayanlar için yararlıdır. İleri yaştaki hastalarda, karşılaşılan cilt elastikiyeti kaybı üzere durumlarda da (sıklıkla hafif seviyeli obezite ile bir ortada görülür) tesirlidir.

 

Çok fazla kilo verme niyetindeki hastalar, ameliyatı ertelemelidirler. Gebe kalmayı planlayan bayanlar da, ameliyat sırasında sıkılaştırılan dikey karın kasları hamilelik sırasında tekrar ayrılabileceğinden, karın germe operasyonunu daha sonraya bırakmalıdırlar.

 

Eğer geçmişte yapılan bir karın ameliyatından kalan izleriniz varsa, izlerin ziyadesiyle besbelli olacağı için karın germe uygulamamayı önerilebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cerrahınız size, ameliyata nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verecektir. Bu talimatlar, yeme-içme, sigara kullanma, vitamin ve ilaç kullanımı hakkında bilgileri de içermektedir.

 

Eğer sigara içiyorsanız, ameliyattan birkaç hafta evvel sigara bırakılmalıdır. Sonrasında ise tekrar makul bir müddet sigara içilmemelidir. Zira sigara içmek komplikasyon riskini artırabilir ve güzelleşmeyi geciktirebilir. Bu ameliyatı geçirebilecek kadar sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için, birtakım testlerin ve muayenelerin de yapılması gerekmektedir.

 

Ameliyat sonrasında hastanede refakat edecek ve hastaneden ayrılırken meskene götürecek birine gereksinimini olacaktır. O nedenle ameliyattan evvel size refakat edecek yakınınızı ayarlamanız gerekecektir.

 

Dinlenmek, güzelleşme sürecinde çok kıymetlidir. 1 hafta işten ve toplumsal aktivitelerden uzak kalmak gerekebilir. Bu mühlet, hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Birçok kişi, ameliyattan sonraki 1-2 hafta içerisinde masa başı işlere dönebilmektedir. Hazırlanma süreciyle ilgili tüm talimatlara uymak, ameliyatın ülkü sonuçlar yaratmasına katkı sağlar.

 

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her yıl binlerce karın germe ameliyatı başarılı formda gerçekleştirilmektedir. Beden sınırlarını düzenleme konusunda uzman estetik cerrah tarafından yapıldığında, başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tekrar de her ameliyattan olan riskler olduğu üzere, karın germe ameliyatı sonrası komplikasyonlar yaşanabilir.

 

Enfeksiyon ve pıhtı üzere ameliyat sonrası komplikasyonlar azdır. Enfeksiyon, iltihabın boşaltılması ve antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Lakin, bu durum hastanede kalış sürenizi uzatır. Ameliyattan sonra mümkün olan en kısa müddette hareket etmeye başlayarak; pıhtı riskini minimuma indirebilirsiniz.

 

Cerrahınızın ameliyat öncesi ve sonrası için verdiği talimatları (özellikle de fizikî aktiviteye ne vakit ve nasıl dönüş yapmanız gerektiği hakkındakileri) sıkıca takip ederek, komplikasyon riskinizi azaltabilirsiniz.

 

Karın Germe Ameliyatı Süreci

Karın germe ameliyatları, çoğunlukla genel anestezi ile yapılabilir. Bununla birlikte küçük abdominoplasti ameliyatlarında lokal anestezi de uygulanabilir.

 

Ameliyat izinin kot pantolon ve bikiniyle kolay kolay saklanabilmesini sağlamak için, kesinin mümkün olduğunca aşağıda oluşturulması amaçlanır. Operasyon, kesinin oluşturulacağı yerin cerrah tarafından alt karın bölgesinde işaretlenmesiyle başlar. Uygulanan tekniğe bağlı olarak, bir yandaki kalça kemiğinizden başlayıp, başka yandaki kalça kemiğinize kadar bir kesi ve göbek deliğiniz etrafında başka bir kesi olabilir yahut evvelki yöntemdekinin çoklukla yarısı kadar uzunlukta bir kasık kesisi oluşturulabilir. Daha sonra deri karın duvarından ayrılır ve karın kasları dikişlerle sıkılaştırılır. Sonrasında, şayet gerekliyse, göbek deliğinin yine pozisyonlandırılması için cilt üzerinde bir diğer kesi oluşturulur. Son olarak kesiler kapatılır ve sıvı birikimini önlemek için çoklukla drenler yerleştirilir.

 

Durumunuza bağlı olarak, tam karın germe, modifiye karın germe yahut küçük karın germe (kısmi karın germe) ameliyatı gerçekleştirilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

İlk birkaç gün, karında şişlik ve ilaçla denetim altına alınabilecek seviyede ağrı ve rahatsızlık olacaktır. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak, birebir gün taburcu olabilir yahut hastanede 2-3 gün kalınabilir. Başlangıçta ayakta durmakta zorluk çekilebilir; tekrar de yürümeye mümkün olduğunca çabuk başlanmalıdır.

 

Yüzeydeki dikişler ameliyattan sonraki 5-7 gün içerisinde alınır. Uçları deriden dışarıya çıkan derindeki dikişler ise 2-3 hafta içerisinde alınır. Kesi yerinizin üzerindeki sargılar, kompresyon giysisiyle değiştirilebilir.

 

Eskisi üzere hissetmeniz için haftalar ya da aylar geçmesi gerekebilir. Şayet kuvvetli karın kaslarınız varsa, fizikî açıdan formdaysanız, güzelleşme süreci çok daha süratlidir. Kimi hastalar 1-2 hafta sonra işe geri dönebilmektedir. Kimi şahısların ise 3-4 hafta dinlenmeye ve toparlanmaya gereksinimi olmaktadır.

 

Egzersiz, güzelleşme sürecini takviyeler. Daha evvel hiç antrenman yapmamış şahısların bile, şişlikleri azaltmak, pıhtı riskini düşürmek ve kasları güçlendirmek için bir antrenman programına başlamaları gerekir. Öte yandan, rahatça yapabileceğiniz vakte kadar, ağır antrenmandan kaçınmalısınız.

 

İyileşme sürecinin birinci 3-6 ayında, karın germe ameliyatı izleri kötüleşiyormuş üzere görünebilir. Bu olağandır. Ameliyat izlerinizin düzleşmesi ve renklerinin açılması 9-12 ay sürmektedir. Bu izler hiçbir vakit büsbütün kaybolmazlar. Lakin birçok kıyafetle, hatta mayoyla bile belirli olmazlar.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat izleri, hangi karın germe tekniğinin uygulandığına, kesi uzunluğuna, yeri ve sayısına bağlı olacaktır. Tıpkı vakitte, daha evvel sezaryen ameliyatı olan bayanlar, daha evvelden var olan yaralarının abdominoplasti yaralarıyla iç içe geçtiğini görebilir. Yara izleri büsbütün kaybolmaz ve bu ameliyatla oluşan izlerin solması birkaç ay ila bir yıl sürer. Yara izlerini azaltmak için hastaların ameliyatın kesi yerinin güzelleşme mühleti boyunca çok harekete ya da güce maruz kalmasını önlemesi kaidedir. Hastalar, kalan izleri azaltmak için neler yapmaları gerektiğini cerrahlarına sormalıdır.

 

Ameliyatın son sonuçları başlangıçta görülür olmayabilir. Bunun sebeplerinden kimileri hastanın dik duramaması ve şişmedir. Sonuncu sonuçları görmek için genelde birkaç hafta ya da daha uzun mühlet gerekir.

 

Diğer değerli bahis ise; karın germe ameliyatı sonrası beslenmedir. Karın germe ameliyatı sonrası birden fazla bireyde gaz ve şişkinlik üzere şikayetleri olabilir. Bu şikayetleri en aza indirmek için beslenme haline dikkat edilmesi gerekilir. Gaz yapan baklagiller, çiğ zerzevat, süt üzere besinler de gaz şikayetlerini arttırabilmektedir o nedenle tüketilmesi önerilmez. İstikrarlı beslenme, ülkü kiloyu ömür uzunluğu muhafazaya çalışmak, gün içerisinde kâfi ölçüde su içmek, belirtilen gaz yapan besinlerden olabildiğinde uzak durmak önerilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ne Beklemeliyim?

Karın germe ameliyatı sonrası süreç içerisinde hastalarda görülen ağrı ve acı epeyce olağan kabul edilmektedir. Ayrıyeten, hekiminizin yazdığı ağrı kesiciler sayesinde ameliyatın vermiş olduğu acı ve ağrı hafifletebilir. Ameliyat sonrasında ameliyat edilen bölgenin güzel korunması kıymetlidir. Dışarıdan rastgele bir darbenin gelmesine müsaade verilmemeli ve hastanın da ani hareketlerden kaçınması gerekmektedir.

 

Hapşırma, öksürme, irkilme ve ıkınma üzere reflekslere dikkat etmeli hatta bu hareketleri denetim edebiliyorsanız minimuma düşürmelisiniz. Zira bu reflekslerin şiddetli olması halinde dikişlerde açılma yahut kopma meydana gelebilmektedir.

 

Dikkat edilmesi gereken bir öbür bahis hastanın karın germe ameliyatı sonrası süreç esansındaki duruşudur. Ameliyat sonrasında, dik durmaya çalışmak epey tehlikeli ve yanlışsız olmayan bir harekettir. Hastanın karın germe ameliyatı sonrasın da 10 ila 30 derece ortası eğik durması önerilmektedir.

 

Ayrıca karın germe ameliyatı sonrası süreçte hastanın, bedenin bağışıklık sistemini etkileyecek sigara ve alkol üzere hususları bırakılması önerilmektedir. Ayrıyeten bu unsurlar ameliyattan evvel en az 1 ay boyunca da kullanılmamalıdır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Korse Kullanımı Ne Kadar Sürer?

Karın gerdirme ameliyatı sonrası korse kullanımı hayli kıymetli bir rol oynar. Ameliyat bitince hasta ameliyathaneden çıkartılmadan evvel korse takılır. Korse, ameliyat sonrasında kullanılırken karnın düzleşmesini etkileyecek ve ağır derecede bir müdafaa sağlayan gergin bir katman oluşturacaktır. Karın bölgesinin düz olmasını sağlamak emeliyle korsenin 6 hafta mühletince daima olarak takılmasını gereklidir.

 

Karın Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Karın germe ameliyatının mühleti, kullanılan tekniğe ve bireye nazaran değişkenlik gösterir. Tam karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 3-3,5 saat sürmekle birlikte kimi durumlarda daha da uzun sürebilir. Küçük karın germe ameliyatlarında ise ameliyat mühleti daha kısa olup 1-1,5 saat kadar sürebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Müddette Düzgünleşir?

Karın germe ameliyatınızın sonuçları anında gözle görülemez. Hatta birinci birkaç hafta kızarıklık, morarma, sertlik ve şişme görülmesi yaygındır. Bu, sonraki 4-6 hafta boyunca yavaşça düzelir ve sonuçlar görünür olmaya başlar. Lakin şişlik kalıntısı altı ay ya da daha uzun mühlet görülmeye devam edebilir.

 

Kesi yeri boyunca süreksiz bir uyuşukluk ya da his kaybı olması olağandır, vakitle yok olur. Birkaç ay sonra eskisi üzere hissetmelisiniz lakin karnın güzelleşmesinin tamamlanması ve cerrahinin sonuçlarının tümünün görünmesi yaklaşık 1 yıl kadar sürebilir.

 

Doğum Sonrası Oluşan Çatlaklar Karın Germe Ameliyatı ile Masraf Mi?

Sezeryan, hamilelik ve daima kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkıklık, çatlaklar ve yağlanmalar, karın germe ameliyatı sayesinde kolay kolay giderilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Hastalar, ameliyattan bir hafta sonra biraz ağrı ve rahatsızlık yaşamayı, çokça dinlenmeyi ve hareketlerinde sonluluk olmasını bekleyebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Karın germe ameliyatı günümüzdeki en çok paha verilen ve en tesirli kozmetik ameliyatlardan biridir. Buna karşın kesi, karın boyunca bir iz bırakır. Bu iz yatay kesi çizgisi boyunca, kalçadan kalçaya, kasık kemiklerinin tam üstünde uzanır. İz vakitle soluklaşacaktır ancak yıllarca görünür olmaya devam edecektir. Tecrübeli bir plastik cerrah müsaade yerine dikkat edecektir ve müsaade kıyafet, iç çamaşırı ve bikini altı ile düzgünce kapatılabileceğinden emin olur.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonra Gebe Kalınabilir mi?

Karın germe ameliyatı sonrası gebe kalabilirsiniz. Karın germe ameliyatından aylar yahut yıllar sonra gebelik çocuk sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Abdominoplasti (karın germe) sonrası hamilelikte anne yahut bebeğin ameliyata dair rastgele bir dezavantajı olmaz. Hamileliğinizin ve sağlıklı bir bebeğin meselesiz doğumunun tadını çıkarabilirsiniz.

 

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı Yapılır Mı?

Doğum sonrası karın sarkması ve derinin çatlaması bayanları epey rahatsız eden bir durumdur. Bu rahatsız edici manzaraya son vermek için de karın germe ameliyatı tahlil olmaktadır. Doğum sonrası, doğumdan evvel alınmış olan kilolara bağlı olarak çatlayıp, gevşeyen karın yapısının estetik bir görünüme kavuşması gayesiyle karın germe ameliyatı gerçekleştirilir

 

Erkekler İçin Karın Germe Ameliyatı Uygun Mudur?

Estetik ameliyatlar erkekler ortasında gitgide daha tanınan oluyor. Kilo verme operasyonlarının sayısı artarken git gide daha fazla erkek bedenlerinin orta kısmını sıkılaştırmak ve güzelleştirmek için karın germe operasyonu olmayı tercih ediyor. Karın germe operasyonu için ülkü olan bir erkek adaylar, sıhhati yerinde olan ve operasyonun yapabilecekleri ve yapamayacakları hakkında gerçekçi beklentileri olan şahıslardır. Dahası bu adaylar ülkü kilolarında olmalıdır. Herkes karın germe ameliyatı için güzel birer aday olmayabilir. Örneğin, karın germe ameliyatı, erkeklerin organlarını çevreleyen fazlaca intra-abdominal yağı varsa bu bölgenin imgesini iyileştirmeyecektir. Bu şahıslar perhiz ve idmanı tercih edebilir, hatta kilo verme operasyonunu düşünebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Düzgünleşme Süreci Nasıldır?

Karın Germe ameliyatının tanınan ve çok yapılan bir operasyon olmasın karşın, düzgünleşme sürecinin nasıl olacağını evvelden bilmek kıymetlidir. Karın germe ameliyatından sonra güzelleşmenin ne kadar süreceği bireyden şahsa ve uygulanacak tekniğe nazaran değişir. Bunların yanı sıra yaş, hastanın genel sıhhat durum üzere etkenler güzelleşme müddetini etkileyecektir.

 

Karın Germe İle Birleştirilebilecek Operasyonlar

Liposuction

Karın germe ameliyatı ile birlikte liposuction da uygulanabilir. İki operasyon da karın biçimini güzelleştirebilir fakat iki operasyonun çalışma biçimi farklıdır.

 

Liposuction operasyonu sırasında, göbeğinize yakın olarak birkaç kesi yapılır. Bu kesiler yoluyla boş bir tüp olan kanül yerleştirilir. Yağ hücreleri, birkaç farklı metottan biri kullanılarak parçalanır ve sonra kanül kullanılarak fazlalık yağ hücreleri fizikî olarak bölgecen çıkarılır. Liposuction sürecinde çok esnemiş olan kaslar sıkılaştırılamaz.

 

Karın germe operasyonu, ayrışmış kasları eski yerlerine dikerek cerrahi olarak onarır. Bu sırada daha düz ve sıkı bir görünüm için fazlalık deriyi ortadan kaldırır. Karın germe operasyonu büyük kas ve yapı tamiratı için ülküdür lakin liposuction ile mümkün olan incelik ve ince ayar yapma, karın germe operasyonu ile mümkün değildir.

 

Gittikçe daha fazla cerrah, düzgünleştirilmiş sonuçlar için liposuction ile karın germe operasyonunu birlikte uygulamayı tercih ediyor. Karın şekillendirme için olan bu çağdaş yaklaşımla hamilelik sonrası karın, farklı bir operasyona gerek kalmadan olmadan nihayet ortadan kaldırılabilir.