Genital Estetik

Güzel göründüğünü bilen bayan yeterli hisseder ve kendine itimat duygusu gelişir. Kendine inancı olmayan bayanların ise psikolojisi olumsuz istikamette etkilenir. Günümüzde görünümünden şad olmayan bayan ve erkekler estetik açıdan güzel hissedebilmek için operasyonel kimi uygulamaları tercih eder. Bu uygulamalar ile aynalara olan küskünlüğünü giderir ve memnun hisseder. Estetik taraftan sorun yaşayan bayanların en çok tercih ettiği uygulamalardan biri genital estetik olarak bilinir. Genital estetik ile kişinin itimat duygusu kazanmasıyla birlikte karşı cinsle olan alakasında de bir sorun yaşanmaz.

Genital Bölge Estetiğinde Başarı

Genital bölgeyi oluşturan kısımlarda meydana gelen deformasyonlar bireyde estetik olarak berbat bir görünüme yol açmakla birlikte, sıhhat açısından da kimi sorunları beraberinde getirebilir. Bunun dışında, kişinin kendisinde güvensizlik, cinsellikte yetersiz hissetmesi, utanma üzere sorunlara de yol açar. Bayanların genital bölge ile ilgili yaşadığı bu sorunları rahatça lisana getirememesi kendilerini gerilim altında hissetmelerine neden olur. Günümüzde genital estetik ile ilgili yapılan çalışmalar başarılı sonuçlar oluşturmakla birlikte, muteber bir hastanede gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında hayli şad kalınmaktadır.

 

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Labioplasti genel olarak genital bölge üzerinde yapılan estetik operasyonları anlatır. Bu nedenle labioplasti ile ‘genital estetik, ‘vajinoplasti, ‘genital estetik’ ve ‘vajina estetiği’ birebir manaya gelmektedir.

 

Genital bölge daraltma, genital bölge sarkması sorununa yönelik uygulamalar (genital bölge küçültme), dış dudak sarkmasına karşılık yapılan tedaviler genital bölge estetiği çatısı altında düşünülebilir.

 

Genital estetik ameliyatları kozmetik jinekolojinin alanı içerisinde yerini alır.

 

Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

Labioplasti olarak da bilinen genital estetik, her geçen gün daha fazla bayan tarafından talep edilmekte ve tabipler tarafından daha fazla uygulanmaktadır.

 

Ameliyat genel anestezi altında uygulanır. Ortalama 2 saat sürer. Ameliyat sırasında vajen iç örtüsü daraltılırken tıpkı vakitte gevşemiş olan vajina duvarı kasları da sıkılaştırılır. Gerçek etkiyi yaratan bu kasların sıkılaştırılması sürecidir. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı olarak da tanım edilmektedir.

 

Genital bölge estetiği tıpkı vakitte vajina bölgesindeki dış dudak sarkması sorununa yönelik tedavi için de uygulanır. Vajina dış dudak sarkması sorununun tahlili için en tesirli tahlil cerrahi müdahale olarak bilinir. Ameliyat sırasında dudak üstlerinde yer alan fazla ölçüde yapğ kitlesi liposuction formülü ile alınır. Süreç sonrasında kalan fazla deri kesilerek ortadan kaldırılır.

 

Genital bölge ameliyatı birebir vakitte vajina iç dudak sorunlarına karşı da uygulanmaktadır. Vajina iç dudakların büyük olması, uzunluklarının farklı olması durumlarında bireyde birtakım rahatsızlıklar oluşur. Vajina iç dudak ameliyatı ile bu sorunlar giderilmiş olur.

 

Genital bölge üzerinde uygulanan öbür bir süreç vajina beyazlatma operasyonudur. Bu süreç sırasında lazer yardımı ile cildin en üst katmanı soyulur. Bu sistem ile vajina beyazlatma sonrasında makat, dudak bölgeleri ve vajina girişi beyazlatılabilir.

 

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı, bayanlardaki vulva ve vajina bölgesinde meydana gelen deformasyonların düzeltilmesi maksadıyla uygulanan operasyonların tümüdür. Doğuştan itibaren var olan yahut sonradan oluşabilecek sorunları estetik ve işlevsel olarak düzeltmek gayesiyle uygulanmaktadır.

 

Genital bölge ameliyatına estetik açıdan olduğu üzere, tıpkı vakitte sıhhat açısından da gereksinim duyulmaktadır. Kişinin büyük vajina iç dudaklarına sahip olması birtakım akıntılara ve berbat koku oluşumlarına neden olabilmektedir.

 

Genital Estetik Hangi Durumlarda Olur?

Kişinin doğuştan itibaren kimi anatomik sorunlara sahip oluşu, yaşının ilerlemesi ile kimi deformasyonlara uğraması, doğum sonrasında oluşan kimi yapısal değişimler genital bölge ameliyatlarının en önemli nedenlerindendir.

 

En Çok Tercih Edilen Genital Estetik Ameliyatları Hangileridir?

Labioplasti en çok tercih edilen genital estetik operasyonları ortasında yer alır. Labioplasti ile birlikte hastalarda mevcut vajina iç dudak sorunları de giderilir. Vajina iş dudak ameliyatı ile birlikte başarılı sonuçlar ortaya çıkar.

 

Genital Estetik Ameliyatları Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Labioplasti çatısı altında yer alan uygulamaların genel olarak tamamı plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Kişinin uygulama merkezini seçerken çok dikkatli davranması kıymet taşır. Bu ameliyatlar için inançlı ve sıhhat bakanlığı onaylı merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Labioplasti Ameliyatının Yararları Nelerdir?

Labioplasti hem estetik açıdan hem işlevsel açıdan birtakım yararlar sağlar. Operasyonu geçiren şahıslar;

 

Vajina bölgesinde oluşabilecek enfeksiyon riskinden uzaklaşır.

Dar giysileri sorun yaşamadan daha rahat giyer.

Cinsel münasebet sırasında oluşabilecek ağrı üzere sorunlar ortadan kalkar.

Cinsel bağlantıyı olumsuz etkileyecek problemler giderilir ve bununla birlikte kişinin kendine inancı artar.

Normal Doğum Sonrası Oluşan Yırtıklar ve Dikiş İzleri Genital Estetik ile Düzeltilebilir mi ?

Genital bölge estetiği ile bireylerin doğum sonrasında oluşabilecek yırtıklar ve dikiş izleri düzeltilebilmektedir. Burada estetik cerrahın uzmanlığı ehemmiyet taşımaktadır.

 

Genital Estetik Operasyonu Sonrasında Çok Ağrı Olur mu?

Ameliyat sonrasında yalnızca hafif bir sızlama kelam konusu olur. Bölgeye yerleştirilen tampon bir müddet sonra çıkartılır. Atılan dikişler tabiatıyla erir. Lakin cinsel ilgiye hekimin tavsiyesi ile birlikte bir süre orta verilmelidir.