Ameliyat Olmadan Hoş Bir Buruna Sahip Olmak

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması öbür bir ismiyle burun dolgusu (Liquid Rhinoplasty), cerrahi olmadan yalnızca enjeksiyon prosedürüyle cilt dolgu unsurları kullanarak burundaki biçim bozukluklarının düzeltilmesi sürecidir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği 

Hyalüronik asit üzere cilt dolgu gereçleri buruna hacim kazandırmak için kullanılabilir. Ameliyatsız burun estetiği ile burundaki kemer imajı, burun ucu düşüklüğü, burundaki kontur eksiklikleri ve asimetriler dolgu uygulaması ile tedavi edilmektedir.

 

Ameliyatız burun estetiği, burun estetiği ameliyatından çekinen kimi hastaların küçük değişikliklerle burun hallerinden mutlu olabilecekleri tanınan olan öbür bir seçenektir. Bu yolla, ameliyat olamadan burun şekillendirilebilmektedir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, acısız ve kolay metotlarla burundaki form bozuklarının giderilmesine yardımcı olur. Burunda küçük çökmeler, form bozuklukları olduğu yahut küçük çıkıntılı bir buruna sahip olunduğu durumlarda tercih edilir.

 

Hastanın burnunda istenen görselliği sağlamak için belirlenen özel alanlara dolgu yapılır.

 

Örneğin, burun ucu dolgusu bu süreçlerden bir adedidir. Olağanda bu süreçler kırışıklık ve istenmeyen çizgileri tedavi etmek için kullanılır. Bu enjeksiyonlar, burnun istenmeyen çıkıntılarında, tümseklerinde yahut burun ucu düşüklüğünde de kullanılabilir. Tedavi 15-20 dakika civarında sürer ve hasta çabucak toplumsal hayatına geri dönebilir. Burun dolgusu için farklı bileşenleri olan dolgu hususları kullanılmaz.

 

 

Ameliyatsız Burun Estetiği (Burun Dolgusu) Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiğinde hedef, dolgu enjeksiyonu ile burnu tekrar şekillendirmektir. Bu süreç acısız ve kesisiz olduğu için hastaya anestezi yapılmamaktadır. Fakat süreç sırasında maksat bölgeye anestezik krem uygulanır. Akabinde, uygulama öncesi belirlenen alanlara dolgu unsuru enjekte edilir. Uygulama rastgele bir kesi yahut anestezi içermediğinden, süreçten çabucak sonra taburcu olunur. Kısa bir müddet sonra olağan aktivitelere dönülebilir.

 

Problemli bölgelere dolgu yapılarak mevcut çökme ve yamukluk var ise giderilir. Sistemsiz profil ortadan kalkar. Burun ucu uygun ölçüde havaya kaldırılır. Bu süreç, burun ucunu aşağı çeken kaslara enjeksiyon yapılmasıyla gerçekleştirilir.

 

Hastanede kalma gerektirmeden gerçekleştirilen bu süreçte genel olarak rastgele bir şişlik, morluk oluşmaz. Süreç sırasında ve sonrasında ağrı ya da sızı hissedilmez. Ortalama 15-20 dakika süren bu uygulamanın, tesiri yaklaşık 18 ay sürer. Süreçten çabucak sonra kişi günlük hayatına problemsiz devam edebilir.

 

Cerrahi olmayan bu prosedür sayesinde estetik açıdan başarılı sonuçlar ortaya çıkar.

 

Burun Dolguları İle Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Burun boyutunu küçültmek yahut kısaltmak isteyen hastalar için bu süreç uygun değildir. Burnun gerçek biçim ve büyüklüğü büsbütün değiştirilmek isteniyorsa ameliyatsız burun düzeltme süreci yerine burun estetiği operasyonu (Rinoplasti) en gerçek seçenek olacaktır.

 

"Ben Karadenizliyim. Burnumda ufak bir çıkıntı vardı. Bugün Vanity Estetikte bana ufacık bir operasyon uygulandı. Ben iğneden çok korkuyorum lakin şunu söyleyebilirim. İğneyi hiç hissetmedim ve minnacık dokunuşlarla mükemmeller yaratıldığını gördüm. Şu anda yeni burnumdan çok mutluyum."

 

Funda G.

 

Burun Dolgusunun Kalıcılık Müddeti Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği süreçlerinde sağlıklı kabul edilen dolguların kalıcılık mühleti 4-18 ay ortası değişmektedir. Bu mühletler dışında yüz yahut burun dolgusu için kalıcı ya da uzun mühlet erimeyen eserlerin kullanılması sakıncalıdır.

 

Bu eserlerin kullanılması durumunda, beklenmeyen sonuçlarla müsabakanız mümkündür. Tıpkı vakitte, erime mühleti uzun olan dolgularda geri dönüşü olmayan durumlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle burun dolgusu için kullanılan eserin eriyebilen bir eser olması ve kesinlikle bilinen bir dolgu markasının tercih edilmesi son derece kıymetlidir.

 

Piyasada ne olduğu bilinmeyen eserlerle ilgili olarak söylenen 5- 10 sene kalıcılık müddetlerine prestij edilmemelidir. Bugün ameliyatsız burun düzeltme süreçlerinde dünyanın en çok tercih edilen ve en çok bilinen dolgu markaları 18 ay üzerinde kalıcılığı olan bir dolgu üretmemektedir. Bu büsbütün hasta sıhhati ile ilgili bir durumdur.

 

Burun Dolgusunun Yan Tesiri Var Mıdır?

Yüz dolgusu uygulamalarında olduğu üzere, ameliyatsız burun düzeltme süreçlerinde kullanılan burun dolgusu için de farklı markalar ve eserler mevcuttur. Bunların içerisinde tüm dünyada en yaygın olan ve en emniyetli olanı hyalüronik asit türevleridir. Eridikten sonra cildinize ziyan vermez ve eridikten sonra tekrar yaptırılmasında bir sakınca olmaz. Yüz dolgusu uygulamalarının tüm muhtemel yan tesirleri burun dolgusu için de geçerlidir. Alerjik tepki, kanama, enfeksiyon, granülom oluşumu bu komplikasyonlar içerisinde yer alır. Burada bilinmesi gereken değerli konu, deneyimli ellerde ve uygun halde kullanıldığında, komplikasyon oranının yok denecek kadar düşük oranlarda olduğudur.

 

Burun Dolgusunu Tercih Ederken Neler Göz Önünde Bulundurulmalıdır?

Burnunda esaslı değişiklikler yapmak istemeyenler için burun dolgusu kusursuz bir seçimdir. Ameliyata karar veremeyenler ve değişiklikleri evvelden görmek isteyenler için de burun dolgusu tekniğini tercih edilebilir.

 

Estetik operasyonlar düşünüldüğünde en göz önünde bulundurulan bir husus da fiyattır. Burun dolgusu, burun estetiği operasyonuna nazaran daha ekonomiktir. Lakin, burun dolgusu birden fazla kere uygulanacağını da göz önünde bulundurmak gerekebilir.

 

Bazı sıkıntılar burun dolgusu ile kolaylıkla düzeltilebilmesine karşın, birtakım durumlarda da ameliyat gerekebilir. Örneğin, cilt dolgu materyalleri ile nefes alma sorunlarına neden olan septum deviasyonu üzere iç burun sıkıntıları düzeltilemez.

 

Tüm bu durumları değerlendirdikten sonra, ameliyatlı yahut ameliyatsız burun estetiği ortasında karar vermeden evvel bir estetik cerrahına danışmak gerçek kararı vermek için en yeterli tahlil olur.

 

Dolgu İle Burun Küçültmek Mümkün Mü?

Burun dolgusu süreci, burna ek hacim vererek yapılan bir bu uygulama olduğu için sonrasında burnun küçültmesi mümkün değildir. Burun küçültme, ileri boyuttaki eğrilikler ve çok bariz kemer imajı tek başında dolgu uygulamaları ile giderilemez, cerrahi uygulama gerektirmektedir. Burun dolgusu, burun estetiğinde olduğu üzere her türlü kusurun düzeltilmesini sağlayamayabilir.

 

Burun Dolgusu Sürecini Kim Yapmalıdır?

Burun dolgusu mutlaka burun anatomisi ve burun estetiği konusunda deneyimli bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği İnançlı Midir?

Ameliyatsız burun estetiğinin, rinoplastinin yerini tam olarak doldurmasa da inançlı ve tesirli bir alternatif olduğunu söylemek mümkündür. Burun dolgusu için güvenilirliği kanıtlanmış hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu dolgu unsuru cilt ile uyumludur ve tekrarlanan uygulamalarda rastgele bir ziyanı bulunmamaktadır.

 

İşlem sonrasında alerjik tepki, kanama, enfeksiyon, granülom oluşumu üzere kimi yan tesirler ortaya çıksa da uygulayan tabibin deneyimine nazaran komplikasyon oranları yok denecek kadar az olmaktadır.

 

Kemerli Burun Ameliyatsız Düzelir Mi?

Kendi daha güzel hissetmek, daha genç ve güzel görünüme sahip olmak isteyen şahıslar için çeşitli estetik uygulamalardan faydalanabiliyor. Gelişen teknolojiler ve uygulamalar sayesinde cerrahi uygulamaların yanı sıra ameliyatsız burun estetiği üzere ameliyatsız tahliller sağlayan uygulamalar ile dilek edilen görünüme ulaşmak artık mümkün.

 

Kemerli bir buruna uygulanacak süreç, cerrahi müdahale ile yapılabildiği üzere ameliyatsız usuller kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Kişinin hangi tekniğe uygun olacağı cerrahın kararı ile belirlenir.

 

Bazı şahısların burun kemeri az iken, kimilerinde epeyce besbelli olabilmektedir. Burun dolgusu süreci burun kemeri daha küçük olan hastalar için önerilir. Şayet daha çıkıntılı bir burun kelam konusu ise kesinlikle ameliyatla müdahale gerekir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nedir?

Burun dolgusu (Liquid Rhinoplasty), hastalara birçok avantaj sunar. Avantajlardan biri, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen ancak şimdi karar veremeyen birçok hasta için yeterli bir seçenek olmasıdır.

 

Diğer bir avantaj ise, rötuşların gerçekleştirilmesi çok kolay olmasıdır. Bu sayede, makul bir bölgeye az ölçüde dolgu uygulamak için kolay bir enjeksiyon yapılması kâfi olur. Ve son olarak, burun dolgusu, burun estetiği operasyonuna nazaran daha ekonomiktir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği ve 5 Faydası

Burun Dolgusu Sonrası Kısa Süren Güzelleşme Süreci

Ameliyatsız burun estetiğinde, rastgele bir cerrahi müdahale olmadığı için güzelleşme mühleti çok kısadır. Uygulama sonrası olağan günlük aktivitelere çabucak dönülebilir. Bu uygulamanın tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi de budur.

 

Tamamen Değiştirilebilir Sonuçlar

Ameliyatsız burun estetiğinden sonra hangi nedenle olursa olsun, burun bir müddet sonra kolaylıkla özgün haline geri döner. Ameliyata karar verme zorluğu nedeniyle burun dolgusu üzere enjekte edilebilir uygulamalar son yıllarda giderek daha tanınan hale gelmektedir.

 

Kesik Yok İz Yok

Ameliyatsız burun estetiği kesisiz bir süreçtir. Dolgu materyali kullanılarak yapılan bu uygulamada, hiçbir iz bırakmayan çok ince bir iğne kullanılır. Enjeksiyonun yapıldığı bölgede kızarıklar oluşabilir, lakin bunlar da süratle düzgünleşir.

 

Kolay ve Yan Etkisiz İyileşme

Burun dolgusu süreci sonrası, güzelleşme süreci rahat, süratli ve ekseriyetle problemsizdir. Yaygın yan tesirler ortasında, günler hatta saatler içinde azalan hafif şişme ve kızarıklık söylenebilir.

 

Güzel ve Doğal Sonuçlar

Burun dolgusu süreci sonrasında kısa müddet içerisinde görünümde güzelleşmeler olur. Doğal sonuçların elde edildiği ve günlük hayatı etkilemeyen kısa periyodik bu süreç sonrasında hastaları mutlu edecek başarılı sonuçlara ulaşılır.

 

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nedir?

Burun dolgusunun iki ana dezavantajı vardır. En bilinen dezavantaj, sonuçların kalıcı olmamasıdır. Dolgu gereçlerinin çeşidine nazaran tesir mühletleri farklıdır. Yapılan uygulamanın sonucu, gereç ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak değişiklik gösterir. İkinci dezavantaj ise, burun dolgusu ile yapılabileceklerin hudutlu olmasıdır. İleri boyutta bir hal bozukluğu ve çok eğiklik üzere durumlarda burun dolgusu tek başına kâfi olmaz. Bu nedenle burun dolgusu her durum için uygun değildir.

 

Revizyon Burun Estetiği İçin De Kullanılabilir Mi?

Burun dolgusu, ameliyat ile burun estetiği olmuş fakat operasyon sonra kolay düzeltmelere muhtaçlık duyulduğu vakit da uygulanabilir. Bu uygulamalarda emel ameliyat sonrası oluşabilen kimi düzensizlikleri, kusurları düzeltmektir. Bu sayede ikincil bir cerrahi müdahalenin önüne geçilmiş olunur.